• 7:59 AM
  • п'ятниця , 9-червня-2023

Віктор Симканинець: з Іршавською ОТГ ми розійшлися по-доброму

  • 3/21/2019
  • Перегляди 2767
  • Коментарі 1

Довідка від районної ради: Симканинець Віктор Андрійович - 24.09.1974 р. н., освіта вища, історик, закінчив Ужгородський національний університет, голова Іршавської районної ради, член партії «Єдиний центр», обраний вперше за списками райорганізації «Єдиний центр».

Востаннє ми з вами спілкувалися у 2014 році, вас тоді тільки но було призначено головою Іршавської РДА, за рік ви вже очолили Іршавську районну раду. Тоді першочерговими завданнями ви собі ставили розвиток медицини, енергозбереження та енергозаощадження , заміни котлів, ремонти доріг. По суті, що за 5 років перейшло від слів до діла.

Якщо все перераховувати все то потрібно влізати в цифри. Основна робота районної ради, це всі питання які потрапляють до районної ради розглядати у депутатських комісіях. Ми маємо 6 комісій, у котрих представлено 7 політичних партій. За всю каденцію було проведено 181 засідання депутатських комісій. Найбільш дієвими є майнова та фінансова комісії. Пріоритети мабуть ніколи і не зміняться, дороги ремонтуються, на сайті Іршавської РДА є оголошення про тендери які проходять, які оголошені. Те що стосується районної ради, то найбільшими за минулий рік нашими турботами було розподіл майна та фінансовий розподіл з ОТГ. Ніхто такого не очікував, та й у структурі Держави ми не бачимо структуру ОТГ, бо розуміємо, що потрібно було внести зміни до Конституції. Однак вони прописані у бюджетному кодексі, у рішенні Кабміну. 

У 2017 році ви виступали за збереження району як адміністративної одиниці та обговорювали перспективи його існування у процесі реформи.
 
Я законослухняний громадянин. Якщо б була можливість збереження такої одиниці як район, то питань нема. На сьогоднішній день законодавець пропонує  і прописує методику об’єднання територіальних громад до 30 тис жителів, 25 км у радіусі, за скільки хвилин швидка має доїхати до крайньої точки, ну раз законодавець так бачить  і він сьогодні заохочує ці громади відповідно залишенням податків на місцях, надання їм можливості участі у різноманітних грантових питаннях і у державних програмах, Кабмін та Уряд позитивно сприймають ці питання. До прикладу , образно Іршавська ОТГ не повністю підпадає під методику, але це перша ластівка. Може завтра-післязавтра методом вливання без ніяких там процесів приєднаються і ті хто навколо, якщо приклад Іршави покаже, що так,  ОТГ має економічо-здоровий глузд, економічно доцільно, йде розвиток то чому б і ні.

А якщо голови сільрад захочуть створювати ОТГ?

Хто їм в цьому відмовить? Чи я це підтримую? Я не бачу великої потреби створення тих ОТГ,  чого не повернути податки на село, можливість жити нормальним життям, колись ПДФО залишалось на селі. Якщо реформа, котра живе вже декілька років, вона показала, що села такі наприклад як Імстичово, Луково, Негрово і ще декілька, вони не спроможні себе утримувати, як адміністративну одиницю, навіть адмін чиновників, не говорячи вже про перспективу розвитку села. Можливо є десь в тому раціональне зерно, що їх треба об’єднувати з більш спроможним селом, який може їх розвивати. Ми ж пам’ятаємо що колись Лоза була в складі Іршави, Луково в складі Приборжавського, Негрово в складі Доробратова, чому це не можна було зробити? 

Безболісно, спокійно, з порозумінням до цього віднісся Степан Степанович Бобик, депутати ОТГ, ми спокійно і нормально розходимося у фінансовому плані, майнові відносини і думаю скоро ми в даному питанні покладемо крапку. 

Наприклад ми зіштовхнулися з таким питанням як роздержавлення ЗМІ, під закон потрапило і наше «Нове Життя», теж полюбовно розійшлися. Воно тепер повністю комерційне видання, але залишили статут без змін, адже якби міняли статутну систему то мали б віддати все майно, приміщення і т.д. вони виконують умови статуту, висвітлюють життя району, ми за собою залишили певні площі газети. 

Стосовно робіт комісій, то бюджет району наприклад поповнився з продажу майна спільної власності на понад мільйон гривень.


На засіданні депутатської комісії. Зліва В.Половка заступник голови райради, справа В.Симканинець голова Іршавської районної ради. 
Фото Іршавська районна рада


Окрім продажу майна, чим ще наповнюватиметься бюджет?

Районна рада – це законодавчий орган до якого подає пропозиції районна адміністрація, на яку вони і покладені, ми ще ні одну пропозицію адміністрації не відхилили ні стосовно співфінансування доріг, проектів, ні будь яких пропозицій. Але основна задача  лежить і на адміністрації, це і створення робочих місць і залучення інвестицій, валютних інвестицій. У нас сьогодні є програма і для підтримки розвитку малого бізнесу, це надаються мікро кредити, програма по інвестуванню відділу туризму при райдержадміністрації і відділу культури.

А як розвивати туризм коли нема ні доріг ні інфраструктури?

Я погоджуюся що дороги жах. Погоджуюся, що сьогодні маса людей від чогось би відмовилася, аби мати дороги. Але на що можемо впливати, треба впливати, що не можемо розвивати, то не можемо. Якщо кілометр дороги образно коштує 1 млн грн, то у району таких коштів нема, ми сьогодні вперше виходимо на рівень, що ми забезпечуємо заробітню плату 12 місяців усім розпорядникам коштів. І то ми залишаємо їх без якогось матеріального розвитку, але ми на то виходимо, якщо ми мали заборгованості по 1-2 місяці, то зараз маємо на всі 12 місяців кошти.

Йде реформа медицини, ми своє плече теж підклали, коли треба було допомогти у придбанні матеріальних частин, допомогти з комп’ютерами чи інтернетом, хоча тут левову частку повністю на себе взяли лікарі. 

Тому якщо ми не можемо сьогодні будувати добротні дороги, то ми хоча би беремо участь у співфінансуванні проектів. Якщо є така можливість, кажуть наприклад є дорога мільйонник, кажуть дайте хоча би 50-60 тисяч, ми це можемо зробити. Ми не зробимо за вій рахунок може й 10 км дороги, але у співфінансуванні питань немає. Як би там не було, є зроблені добротні ділянки дороги які пережили зиму. 


Відкриття центру гемодіалізу у м.Іршава
Фото Іршавська районна рада


До теми медицини, доріг, реформ. Скорочення фінансування і реорганізація. Минулого року була проблема з закриттям та скороченням у Ільницькій школі-інтернаті (сьогодні ліцей) та Білківському МНВК

Не ми придумали і не 36 сьогодні обраних депутатів районної ради оце. В плані фінансування ми і сьогодні фінансуємо інтернат у плані тому що державної субвенції хватає, люди ще навіть отримують премії – педагогічний персонал. Скажемо так, що якщо би стояло питання інтернату, то ні один депутат за 4 роки не підняв руку, щоб скоротити цей об’єкт чи закрити. Але законодавець сьогодні бачить що дитина сьогодні повинна бути максимально приближена до родини. Чи є в цьому плюс, напевно є, є в цьому мінус, теж є. Чому - коли сьогодні держава в стані війни, коли звідти потрібно вилучити дітей, дати їм нормальну можливість перебування, то я не вірю що сьогодні родини з розмахом рук аж чекають звідти дітей, але коли є об’єкти,  лікарі, досвідчені кваліфіковані педагоги, домовленості місцевої і районної влади, то чому не має права на життя такий об’єкт? Я думаю, що такі дії не правильні. 

Ми згідно закону почали поетапно робити перехід, ті діти які там є поступово більше проводять часу у родинах. У нас нема там сиріт, там діти, у яких батьки з певних причин не можуть доглядати за ними, можливо одні десь не можуть займатися дітьми з фінансової сторони, а  інші з моральної. Ми почали перехідний етап, цього року не було набору до першого класу, на наступний рік не буде до другого класу і так далі, це дасть можливість вивільняти вчителів, щоб ті мали можливість знайти собі роботу. Ми і сьогодні можемо тих дітей розділити по школах, але для чого? У інтернаті дитина має харчування, перебуває у комфортному приміщенні, так для району це витрати, але дитина стоїть вище.

Яка доля у Імстичівської школи-інтернат?

Вони не підпадають під ліквідацію, вони мають спец-класи. Побачимо як воно буде, чи буде адаптовано під інші інтернати які є сьогодні в області, або це буде школа з особливим статусом – інклюзивна школа. 
Сьогодні на території ільницького ліцею (школи-інтернат) відкрито інклюзивний центр. Це як виявилося дуже потужний і вкрай необхідний заклад. Щоденно проїжджаю біля нього, там завжди маса батьків з дітьми, вони займаються там з ними і забирають додому. Там задіяні логопеди, психологи, лікарі для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Дуже добре що держава передбачила кошти для таких центрів та матеріально-технічну базу , тобто ці заклади методично забезпечені.


Покладання квітів до пам'ятнику Героям Небесної Сотні та воїнам АТО
Фото Іршавська районна рада


Ви проводили круглі столи з депутатами Іршавької районної ради, збиралися і обговорювали шляхи розвитку Іршавщини, основне що завжди обговорюється – дороги. А що в цілому з інфраструктурою?

У нас було повністю по освіті взято на контроль проблеми дахів та енергозбереження, практично закрили питання котлів, запустили у Білках та у Раківці на вугіллі, однозначно воно дало свій ефект, але у комплексі з цим заміна вікон та утеплення дахів. Тому що можемо ми ставити будь який котел, але без утеплення приміщення ми будемо гріти двір.

Садочки у нас перейшли на третій рівень підпорядкування коштів. Багато чого вдалося зробити, однак є проблеми у Довгому, де 150 дітей не мають можливості відвідувати садочок, через аварійний дах, проблеми з електропостачанням і так далі. Є проблеми у Підгірному, якщо питання даху там вирішилося, то ще треба внутрішній ремонт, у Броньці також є проблеми.

У лікарні ми запустили повністю нову котельню, запущено центр гемодіалізу – обладнання дала область, але ремонт робили за кошт місцевого бюджету. Це велика подія, адже люди роками їздили по інших районах на гемодіаліз. Друге питання – це наші туалети, якщо ми в цьому році зможемо їх привести до ладу, то думаю людям буде набагато комфортніше.

А туалети в школах?

У нас є чотири школи з вбиральнями на дворі. Ми їх зробимо, однак є школи з внутрішніми туалетами, але без води. От пропадає вода і все, робимо свердловини, але вода відходить. Існує навіть в деяких селах така проблема, що хоч бери і привози воду. Дві школи з вбиральнями на дворі вже подані проектами на співфінансування, а у двох треба добудовувати, ну добудуємо.

Згадували ДНЗ у с.Довге. Діти в садочок не ходять через аварійний дах, мова йшла і про депутатські кошти, в чому наразі проблема?

В чому проблема? Є округи депутатів, одне з сіл – Довге входить в округ Віктора Івановича Балоги. Не знаю який там перерозподіл, але депутати на свої округи можуть робити перерозподіл коштів, він діє вже декілька років. Перший удар на округах це дороги, по Довгому в першу чергу стояло питання доріг, але громадськість, активісти вирішили що дорога зачекає, треба зробити садочок, не питання. Але чи піднімали б це питання чи ні, проблему садочка все рівно вирішували, бо ніхто не дасть, щоб семи-груповий садочок простоював, це проблема не сьогодні виникла. 

От вирішили що треба ремонтувати садик, звернулися до сільського голови, у нього своє бачення і є свій план соціально-економічного розвитку села, який вони приймають на сесії сільської ради. Кожен голова знає, скільки він в році отримає коштів і як їх розділити, ну мабуть треба було внести зміни до плану, так рішила сесія сільради дати 146 тис грн, ну вирішили стільки. Сьогодні відділ освіти вирішує питання з електромережею. Той мільйон на округ ще не прийшов, він має пройти процедуру – пропозиції подали, ми їх зафіксували, написали відповідні листи, подали їх у приймальню Віктора Івановича, він зі свого боку подасть їх до Кабміну, той повинен виконати теж якісь свої процедури, затвердити, внести до переліку об’єктів  і тоді лише ті кошти підуть до заявника. В часі це може бути і місяць, а може бути і півроку. Сьогодні до кого би не зверталися, чи до ОДА, чи облради, чи на гарячу лінію Кабміну, всі питання повертаються на місця для вирішення. Але громада також має йти на зустріч, ми чесно надіялися, що депутати с.Довге дадуть більше коштів, але будемо виходити з того що є. Довжани не вперше виступають зі співфінансуванням, давали допомогу і по пожежній, помагали по дорогах, село не відмовляє. Не думайте, що якщо проблему не штовхнути, її ніхто не бачить, ми живемо у районі де проблеми накопичуються роками, вирішуються. Не готовий сказати в часі за скільки буде вирішено проблему ДНЗ, але зробиться все від нас належне.

У нас є три об’єкти які наразі на стадії реорганізації. Я за, аби ті колективи жили, аби ті будівлі жили, але світ сьогодні вимагає конкретної віддачі, тобто кожен об’єкт має давати якийсь результат. Сьогодні МНВК нам вкрай необхідні. От найдіть сьогодні хорошого токаря, фрезерувальника, дуже важко. Наші МНВК не дають сьогодні професію, вони дають навики, готують допрофесійну освіту. Якби сьогодні Міністерство освіти сказало, давайте ми включимо позашкільну освіту у державну субвенцію, покладемо умови готувати певні виробничі професії, які сьогодні державі потрібні, то район готовий підкласти плече у співфінансуванні. Повірте, якщо у 2020 році вибори будуть повністю акцентовані лише у громади, то хто буде утримувати ці МНВК – ніхто. Сьогодні  в школі у  нас є база, яка готова давати допрофесійну освіту, тим паче у нас у школах згідно реформи у старших класах іде повністю профільне навчання. Не може бути дублювання, або посилюйте і давайте туди матеріальну базу.

irshava-news.com


Коментарі (1)
соціо
5/10/2019 2:56:10 PM  |  IP: 194.42.196.***
АТП,як справи?Громадський транспорт(як державна інституція,структура).Чи їздить,як годинка?Нові автобуси,що нового?Виставте,шоферів,які гордяться своєю професією!

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News