• 7:13 AM
  • середа , 28-вересня-2022

На чиїй "совісті" непочищені дороги міста та району?

  • 1/26/2019
  • Перегляди 1057
  • Коментарі 7

Сніжні зими – далеко не рідкість у багатьох країнах Європи. І навіть там, де сніг можна спостерігати лише кілька днів, до прибирання доріг ставляться дуже відповідально. 

Ми ж вирішили розібратися з тим, хто повинен чистити дороги, тротуари та двори багатоповерхівок у Іршаві та районі. 

Система розчищення шляхів в Україні має кілька рівнів. В населених пунктах цим займаються комунальні підприємства, засновниками яких є відповідні адміністрації чи ради, у випадку з Іршавою – засноване Іршавською міською радою КП «Тепло Місто».  Відповідно чистота доріг, подвір’їв і тротуарів залежить від місцевого бюджету та оплати за послуги мешканцями міста. Відтак тут заяви про брак коштів, мають під собою підґрунтя.

А от міжнародні, національні, міжобласні чи міжміські дороги та їх частини в населених пунктах, які поставлені на баланс Укравтодору (Державна служба автомобільних доріг, центральний орган виконавчої влади), обслуговвалися структурами його дочірнього підприємства – ДАК «Автомобільні дороги України».

При цьому в рамках реформування системи управління дорожнім господарством з 1 січня 2018 року автомобільні дороги  загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до обласних державних адміністрацій. Тобто відповідальні за стан доріг стали їх балансоутримувачі - Закарпатська обласна адміністрація.

Однак, через відмирання совка, відмирає і техніка, якій понад 30-40 років, ніхто нічого нового не купляє, а тому кожної зими «сніг приходить невчасно».  

Якщо розбирати Іршаву по відповідальності за очистку снігу, то відповідальність за центральну дорогу (від заправки ОККО, центр і в напрямки с.Брід, с.Ільниця, с.Дубрівка) лежить на Укравтодорі, в тому числі відсутність підсипання дороги. 

Бічні дороги (решта вулиць міста) лежить на Іршавській міській раді.Міська рада повинна була оголосити тендер на послуги з прибирання снігу (Утримання доріг в зимовий період (посипка доріг піско-соляною сумішшю вулиць, чищення вулиць)), відповідно підприємства могли б брати у ньому участь і за чітким механізмом виконувати роботу.

Однак у Іршаві так не сталося, бо було придбано трактор  для комунального підприємства , тому виконкомом було ухвалено тарифи за годину роботи техніки і всі оплати здійснюються за актом виконаних робіт, тобто фактично відпрацьованих годин. а скільки годин замовлено роботк трактора з очисткою снігу - стільки й здійснюється оплати. Але тут не враховується людський ресурс та кількість опадів, яка цього року вражає. 

Варто звернути увагу і на відповідальність мешканців. У сільській місцевості не виникає сумнівів, хто має прибирати двори біля будинків, однак у Іршаві є така проблема. Згідно ухвалених Іршавською міською радою правил благоустрою, суб'єкти у сфері благоустрою зобов`язані утримувати у належному стані прилеглу та закріплену територію, здійснювати санітарне очищення, прибирання, організовувати весь комплекс робіт по благоустрою, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, регулярне прибирання від снігу, льоду, здійснення протиожеледних заходів, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному стані.  

При цьому тротуари також належать до  ділянки будинку, тобто очищувати тротуари повинні власники магазинів та власники будинків, до яких ці тротуари прилягають, однак це не про іршавчан.

Міська рада повинна була провести роз’яснювальну роботу та попередити всіх підприємців, які здійснюють господарську діяльність про обов’язкове очищення прилеглої території біля магазинів, аби ті або самостійно займалися прибиранням, або окремо укладали договір на надання таких послуг, у разі відсутності робіт по очищенню від снігу – складати адміністративний протокол та застосовувати штрафи.

Що стосується мешканців багатоповерхівок, то сьогодні не існує будинків, які є комунальною власністю. Адже весь житловий фонд - це приватна власність мешканців, а згідно законодавства власники квартир є співвласниками житлового будинку. Тобто, мешканці самі повинні займатися утриманням будинку в належному стані від двору до даху, якщо інше не передбачено договорами з підприємствами. У іршавському випадку, КП «Тепло Місто» обслуговує частину міста, та надає послуги з освітлення місць загального користування, прибирання прибудинкової території та обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення. 

За останніми даними, станом на грудень 2018 року, заборгованість за послуги від мешканців міста складає майже 700 тис. грн., що унеможливлює надання послуг якісно та вчасно, існує брак працівників та відповідного оновлення технічної бази.

irshava-news.com

Коментарі (7)
Іване
1/27/2019 1:51:31 PM  |  IP: 194.60.77.***
Ти де бачив як уто має бути почищено?Іршава май чиста ги Ужгород,та не пори фігню,дебіле.
Іван
1/27/2019 10:23:12 AM  |  IP: 138.197.180.***
Но ви і доди.
Пишете ош біля Барви почищено.
Ідіоти, ви хоч зеаєте, що ото почищено?!
Там тракторист дебіл!
І той хто ним керує тоже дебіл!
777
1/26/2019 6:55:23 PM  |  IP: 176.37.181.***
А ще зовсім не розкрита тема того купленого трактора... чого ж він чистить лим біля БАРВИ?!?
Якщо пишете, ош ото би мав чистити саме власник Барви????
777
1/26/2019 6:53:07 PM  |  IP: 176.37.181.***
В Хусті не краще, але від цього не легше
иршава
1/26/2019 6:37:40 PM  |  IP: 178.92.8.***
така херня написана ....
русин
1/26/2019 5:15:02 PM  |  IP: 37.52.139.***
із сьої інтересної статті я поняв ош іршавчани. як ся створило ОТГ рішили ош сніг будуть чистити жителі СОБАТИНА. А вообще в ІРШАВІ просто царить АНАРХІЯ..
Хуст
1/26/2019 3:24:25 PM  |  IP: 195.135.246.***
https://www.youtube.com/watch?v=sO4zNKIsPME

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News