• 7:40 PM
  • четвер , 18-квітня-2019

Не здійснено жодного заходу щодо впровадження способів утилізації відходів аніж захоронення на сміттєзвалищах

  • 9/12/2018
  • Перегляди 281
  • Коментарі 0

Хоч Закон України “Про відходи”, вступив в дію ще 1-го січня цього року, державні інституції не поспішають його втілювати. Ситуації на сміттєзвалищах дедалі стають суворіші. Ні обласні,  ні районні державні адміністрації не здійснили жодного заходу щодо впровадження інших способів утилізації відходів аніж захоронення на сміттєзвалищах.

 Просвітницької роботи щодо просування роздільного збору серед населення не здійснюється, хоча саме на такі цілі можуть витрачатись кошти, наприклад, обласного природоохоронного фонду. Тому 30 відсотків або 13 тис. тон всього побутового сміття від населення щорічно осідає на стихійних звалищах в ярах та лісах. Такої кількості відходів вистачило б щоб покрити територію 4 сіл шаром сміття повністю. 
 
Можна скільки завгодно писати про досвід Швеції, Швейцарії, Норвегії, Японії чи Південної Кореї, але, коли на державному рівні саботується виконання Закону “Про відходи” щодо заборони захоронення невідсортованих відходів, це виглядатиме трохи не доречно. Без жодного руху лежать в комітеті Верховної ради проекти п’ятьох Законів пов’язаних з утилізацією відходів, зокрема про відповідальність виробника тари. Саме цей Закон дав би джерела фінансування впровадження більш сучасних способів поводження зі сміттям, в першу чергу роздільного збору. За рахунок коштів виробників тари за принципом “хто забруднює той і платить” можна було б забезпечити процес заготівлі та транспортування втор сировини.

Шляхом сортування сміття можна полегшити навантаження на Дубрівське сміттєзвалище, і заодно заробляти на відходах. Проте це має бути не тільки воля громадян, але і політична воля

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News