• 10:57 AM
  • вівторок , 23-липня-2019

Минуле та сьогодення Іршави у фотозгадках (ФОТО)

  • 8/16/2018
  • Перегляди 1151
  • Коментарі 0

Кожне місто має свою історію, свою атмосферу та свої спогади. Переглядаючи старі фотографії Іршави ми вирішили нагадати мешканцям, і показати молоді який вигляд мало місто не тільки декілька років тому, а навіть майже сотню років назад.

Безсумнівно, не все збереглося до нашого часу, як наприклад амфітеатр на місці якого тепер розташований будинок культури, і не все можна відновити, як до прикладу бруківка.


Значущу роль в економічному розвитку на той час ще села Іршава і всього регіону зіграло спорудження в 1908 році вузькоколійної залізниці, яка зв'язала Іршаву з містами Берегово та Виноградово. У 1911 році була прокладена додаткова залізнична лінія Іршава—с.Осій (ур.Кам’янка) протяжністю 12 кілометрів.
Одним з найдавніших кварталів у місті є Чехословацький (суч. вул. Рильського) біля ЗОШ №1, колись чехословацької школи. У 1946 році розпочато  будівництво нової восьмирічки на 280 учнів,  закінчене у 1952 році.По дорозі до центру міста, завжди привертає увагу будинок біля головної родзинки Іршави мосту.


У одному із націоналізованих будинків колишнього багатія відкрили Будинок культури, достемено не відомо чи це був саме цей будинок. В окремих  пристосованих приміщеннях запрацювали дві районні бібліотеки (для дітей і дорослих), кінотеатр, радіовузол, Будинок піонерів. Згодом будівля використовувалась як приміщення банку. Останні декілька років пустує.
Звісно, що не могли не звернути увагу на центральний міст. Збудований в часи Чехословацької республіки (1923-24 роки). Побудований на місці дерев'яного. Є окрасою міста та один з найкращих в архітектурному плані на Закарпатті. Входить до пам'яток міської архітектури.


Збудований у вигляді арки, яка окрім естетичного виду виконує важливу практичну роль — навантаження, що передаються з прогонових конструкцій опорі, мають не тільки вертикальну, а й горизонтальну складову.
Наприкінці 1940-х рр.. почалося будівництво поліклініки. Уже на кінець 1950-х років в Іршаві повністю функціонувала поліклініка, а ближче до 1970-х було побудовано чотириповерхову поліклініку.
Невпізнанно змінився зовнішній вигляд Іршави починаючи з 1960-х років. На місці старих, похилених хатинок виросли нові добротні будинки, прокладено бруковані вулиці, насаджено сквери (і сучасний центральний парк).
У 1965 роцівідкрито широко-екранний кінотеатр «Дружба». З того часу будівля пережила чимало історій, використовувалась як за призначенням так і не дуже. Останні декілька років це додаткова будівля будинку дитяччої творчості.
6 вересня 1982 року указом Президії Верховної Ради УРСР селище Іршава перетворене в місто районного підпорядкування, тобто отримала статус - місто.


На фото будівля сьогоднішньої Іршавської районної державної адміністрації до того моменту, як було побудовано Іршавську міську раду.

Далі буде...


Irshava News.com


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News