• 10:35 AM
  • вівторок , 25-червня-2019

Торгівельні традиції села Довге (фото)

  • 7/29/2018
  • Перегляди 356
  • Коментарі 0

Відомо, що з давніх-давен село Довге мало статус торговельного містечка (угор. mezovaros, лат. oppidum). Цей статус в Угорському Королівстві передбачав для населеного пункту певні привілеї, головним з яких було право проведення торгових ярмарків. 

Про торгівельні традиції села Довге розповідають у спільноті "Dovhe" у соцмережі Facebook.

Угорська назва статусу mezovaros (дослівно «польове місто») пояснюється тим, що торговельні міста не мали права будувати міську стіну чи інші міські укріплення — вони розташовувались наче серед поля.

Цей статус Довгого зафіксовано ще у 1536 році угорським істориком Міклошем Олахом у монографії, присвяченій опису населених пунктів Угорщини.

У 1795 році угорський дослідник Андраш Вальї у своїй книзі Magyar Orszagnak leirasa («Опис країни Угорщини») згадує Довге як торговельне місто.

У 1851 році Елек Фийнєш у своєму «Географічному довіднику Угорщини» (Magyarorszag geografiai szotara) також описує Довге, згадуючи про його статус.

Цікаво, що навіть сучасна назва головного майдану села —  площа П'яц — перекладається з угорської як «ринок» (угор. piac) і несе в собі пам'ять про історичні традиції Довгого.

У XIX столітті в Довгому відбувались чотири щорічні великі ярмарки — 28 січня, 13 травня, 31 червня та 25 вересня.

Великі щорічні ярмарки проводились не на П'яцу, а за межами села — в районі електропідстанції, поруч зі старим кладовищем. На австро-угорських кадастрових мапах ця місцина позначена як vasarter (ярмаркова площа).


Ринок у центрі Довгого в 1920–1930-их роках

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News