• 19:39
  • субота , 16-лютого-2019

У с. Лисичово планується будівництво Міні ГЕС? (документ)

  • 05.07.2018
  • Перегляди 417
  • Коментарі 0

У мережі б'ють на сполох. Мова йде про маленьку річечку, її немає у переліку річок Закарпаття.Річка Залука у с. Лисичево Іршавського району - якась притока р. Кушниця, яка впадає у Божаву. Тут плануться будівництво дериваційної МГЕС з підпірною греблею. Довжина деривації - до 2,5 км.

Ні жителям с.Лисичово ні вцілому мешканцям району про громадські обговорення и плани на будівництво МГЕС взагалі невідомі. 

У документі зазначається, що було проведено громадські слухання (від 04.08.2017), проте селяни не вкурсі про таку подію.Будівництво об’єктів гідроенергетики на річках незалежно від потужності призводить до порушення умов існування водних живих ресурсів та зміни гідроморфологічного стану русел річок. Про це йдеться в листі Державного агентства водних ресурсів України на адресу Закарпатської облдержадміністрації. 


Як зазначається в документі, проекти будівництва об’єктів гідроенергетики повинні розроблятися з урахуванням чинного природоохоронного законодавства, а в разі будівництва у межах транскордонного річкового басейну – вимог міжнародних договорів, стороною яких є Україна. Рішення про будівництво таких об’єктів мають прийматися у кожному конкретному випадку з урахуванням потенційних екологічних ризиків і наслідків, позиції місцевих громад та висновків оцінки впливу на довкілля… Повністю лист Державного агентства водних ресурсів України додається нижче. Як повідомлялося раніше, Державне агентство рибного господарства також виступає проти будівництва міні-ГЕС на Закарпатті.


irshava-news.com


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News