• 11:26 AM
  • вівторок , 25-червня-2019

У с.Довге руйнується культурна спадщина - палац-фортеця графів Телекі

  • 5/30/2018
  • Перегляди 982
  • Коментарі 2

В'їзна башта маєтку Телекі просто волає про допомогу!

Прогнилі ринви та водосточні труби стали причиною проникнення вологи в стіну і поступового руйнування споруди.

Оскільки ця будівля, на відміну від інших корпусів закладу, не експлуатується і не є функціональною — їй приділяли недостатньо уваги. На голову нікому не капало, то й добре. Проблеми накопичувались і з роками набували системного характеру.

Проблема водовідведення, яку можна було вирішити в межах кількох сотень (зараз, мабуть, кількох тисяч гривень), виллється у мільйонні витрати під час майбутньої реставрації будівлі. Якщо тягнути час — може призвести до незворотньої втрати об'єкту.

Якщо коротко — потрібно терміново щось робити. Так, в селі багато інших проблем. Але жахливі дороги чи двозмінне навчання в школі — це лише тимчасові незручності, які відносно легко усуваються. Руйнування пам'яток та втрата нашої історії є набагато більшою проблемою, деякі речі повернути назад неможливо.

Давайте подумаємо, як можна допомогти палацу Телекі, не чекаючи манни небесної. Варіантів багато — від встановлення найпростішого тимчасового водовідведення, яке зупинить руйнацію (це в першу чергу треба робити), до звернення до Міністерства культури (яке опікується об'єктами культурної спадщини).


Дане повідомлення з'явилось у спільноті "Dovhe" в соцмережі Facebook.Коментарі (2)
Ігор
6/4/2018 1:31:46 AM  |  IP: 194.60.77.***
Придурки.Навіть далекі родичі графів хотіли відновити маєток, але влада не знає куда переселити лікарню. А на замок всім пофіг. Родичі хотіли, але їм не дозволили цим зайнятися, а тепер воно все погниє і розвалиться.
довжанка
6/1/2018 3:42:37 PM  |  IP: 37.52.136.***
Хто Догому НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ нащо вибирали най гроші шукае в КИЕВІ а кить прийдуть ще ся вибирати та женіть іх до сто чортів10Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News