• 1:57 AM
  • понеділок , 29-листопада-2021

Піднімати чи ні? Дискусія щодо підняття тарифів на комунальні послуги не вщухає

  • 3/17/2018
  • Перегляди 528
  • Коментарі 3

Останнім часом чимало шуму піднялось навколо питання – підняття тарифів за надання комунальних послуг.

КП «Тепло Місто» вказує на факти коли витрати ледве на половину покриваються, містяни проти підняття тарифів і хочуть якісних послуг, а міська рада провела процедуру громадських обговорень проекту «Про затвердження Іршавському комунальному підприємству «Тепло Місто» тарифу для населення – квартирна плата та плата за утримання будинку та прибудинкової території житлових будинків» і вже б мало питання виноситись на виконком для затвердження, та щось пішло не так. В той же час, знову затверджено для КП по водопостачанню Іршавської міської ради  тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення.

Керівник КП «Тепло Місто» неодноразово зверталась до міської ради з пропозиціями, як можна вплинути на ситуацію, а також звертала увагу на борги населення перед КП за надання послуг. Станом на березень 2018 року сума складає майже 500 тис.грн. Однією з останніх стала пропозиція збільшити тарифи за надання послуг.

Іршавчани, які проти підняття тарифів, як аргумети наводять зразу декілька тез: поступове збільшення тарифів; при великих рахунках за газ  і світло нема коштів для оплати за комуналку; попередньому керівнику тарифи підходили, а новому ні,; дехто взагалі прихильник аби КП виконувало роботу безкоштовно. Але водночас вимагають від «Тепло Місто» роботи з  заміни дахів, вікон у під’їздах, ремонтів, заміни освітлення, вивіз сміття, прибирання територій, у той час коли сплачують за послуги максимум 50 гривень на місяць.

Ольга Чедрик очолила КП «Тепло Місто» в серпні минулого року, зауважимо, що без аудиту, у спадок від колишніх керівників їй залишились борги КП перед підприємцями, борги населення за послуги, та техніка, яка була придбана щонайменше років з 15-20 тому, мінімальна кількість робітників. 

У соцмережі вона роз’яснила своє бачення проблеми:

«Незнання законів не звільняє від відповідальності...

Після приватизації квартир, згідно Закону про приватизацію, люди взяли на себе відповідальність за все майно спільного користування:дах,балкони,під'їзди,підвали і т.д.Згідно законодавства України після приватизації потрібно обрати підприємство яке ОБСЛУГОВУЄ ,ЗА ОКРЕМУ ПЛАТУ, ДАНЕ СПІЛЬНЕ МАЙНО!!!За це обслуговування нараховують квартирну ПЛАТУ.
Розмір цієї плати залежить від тих послуг, які надає підприємство. Для розуміння ситуації наведу приклад : за середню ціну у 40 грн люди отримують послуги з вивозу сміття ,освітлення , прибирання прибудинкової території та обслуговування каналізаційних мереж .У нашому місті склалася ситуація, коли розмір квартплати, у яку закладені чинники, які здорожчали у кілька разів ,не змінювався 10 років.Про яку якість послуг може іти мова, коли її вартість не покриває вивозу сміття з будинків, адже жителі ,які живуть у приватному секторі, сплачують за вивіз самого сміття близько 40 грн.
Протягом цих років всіх все влаштовувало : деякі перестали платити "бо комунальне нич не робить",а інші тихо мовчали,бо наша хата з краю...
І тут у комунальне прийшла я...розібралася з проблемами,виявила причини...
Скажу одне: мені було набагато простіше не чіпати квартплату, як робили 10 років до мене, думаючи про вибори. Та я людина, яка не шукає легких шляхів і тому хотіла разом з підняттям ціни змінити якість послуг.На жаль, люди не розуміють своїх обов'язків і думають, що хтось зробить чудо у окремо взятих будинках без коштів. Але так не буває .Хто хоч раз стикався з ремонтними роботами, знає, які то шалені витрати. 
Комунальне підприємство витрачає на будинки близько сорока тисяч гривень щомісяця,а отримує близько двадцяти п'яти. Цікаво, який підприємець працював би з такими збитками і яким чином сплачував би зарплату працівникам?!
Люди мусять розуміти,що комунізм закінчився, і ми мусимо за все платити...Совок у головах породжує бідність державного масштабу. 
Вчора я остаточно усвідомила,що ця країна приречена...Фраза дня:Пишному добре було,на нього не було за що сердитися -нич не робив айбо і не писканив як ця...
У цьому вся суть наших реалій -людям не треба змін ,бо для того треба самим щось зробити чи заплатити ...»
Дану ситуацію депутат міськради Віталі Собко прокоментував так:

«Вчора, як депутат, був на цікавому засіданні. Виявляється, віра в комунізм та безвідповідальність і марні намагання не помічати проблему- основні причини такого стану справ. Як за 10 років можна не помічати, що все розвалюється, техніка стала брухтом,і НІЧОГО не робити- це нонсенс. З іншого боку- як можна не платити роками, але вимагати ЯКІСНОЇ роботи. Де мають взятися обігові кошти??? З чого платити зарплати, купувати матеріали??? Хоча тут я знаю відповідь... Дотація міськради. А борги вже перевалили за півмільйона. Зміни- потрібні всім, але вони вимагають бажання і рішучості!» 
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад встановлюють тарифи щодо оплати житлово-комунальних послуг. Органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання). У разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов'язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг. Встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається. Щодо розміру встановлення тарифів, вимоги чітко передбачені Постановою Кабінету Міністрів від 20 травня 2009 року про ПОРЯДОК формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. 

irshava-news.com

Коментарі (3)
Мигаль
3/21/2018 11:40:29 PM  |  IP: 31.41.88.***
з 1 квітня газ до 11 грн вода 17 і т.д. і т.п. весело і добре нам буде де суть патріоти чому ни йдуть на майдан скакати
Для депутата
3/18/2018 7:10:34 PM  |  IP: 46.211.156.***
Ви що там сидите на параду вас нащо люди вибрали ану наведіть порядок у Іршаві.
Депутат
3/18/2018 2:34:47 PM  |  IP: 193.142.219.***
Читаючи всі ваші коментарі склалось враження, що всі винні окрім нас самих.
1. КП є структурним підрозділом Іршавської міської ради.
2. Чи Пишний чи Чедричка не зможе навести лад в КП.
8- років КП знищує керівництво міської ради, чому про це всі мовчать???
А керівництво цими всіма подіями створює собі лекторат.
Чому люди не хотять підняття тарифів на 2.20, та тому що 8 років нічого не робилось.
1. Мусор - треба платити??? Треба - обов'язково і всі хто здраво мислить це будуть робити.
2. Підмітання прибудинкової території треба??? Моя думка що треба.
3. Поточний ремонт криш?
Цей пунк до одного міста, толку нуль.
Сантехнік - толку ноль.
В усіх багатоквартирних будинках кожен власник має свою приватну власність.
Мені дуже цікаво хоть один раз почути звіт міського голови і запитати його скільки раз до нього звертались керівники Водоканалу, Тепломіста про модернізацію підприємств та надання якісних послуг жителям багатоквартирних будинків.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News