• 09:27
  • понеділок , 25-березня-2019

Видатний поет Василь Кузан презентував збірку віршів в Іршаві (Фото)

  • 09.03.2018
  • Перегляди 300
  • Коментарі 0

7 березня в рамках Всеукраїнського промо-тура літературного-агентства "Зілля" поет і письменник  Василь Кузан завітав на рідну Іршавщину, щоб презентувати збірку віршів "Дьоньдята". Презентація відбулась у Іршавській Районній бібліотеці.

Видав її поет до свого 55-річчя.

«Дьондята» - це  21 книга поета, яка є, як він засвідчив, знаковою для нього, - адже це перша книга, написана на діалекті. Поет також зазначив, що крім першої частини, яку презентує, зовсім скоро читачів чекає презентація двох наступних частин.

В даній книзі, на відміну від попередніх книг письменника, є передмова та післямова. Передмова написана Сергієм Федаком, доктором історичних наук, членом Національної спілки письменників України і Національної  спілки краєзнавців України, який також був присутній на презентації і виступив з багатьма цікавими фактами про написання книги. Післямова належить голові ВГО «Бойківське етнологічне товариство» Любомиру Сікорі.

Сам автор книги  розповів, що не любить однозначностей, тому книга складається з двох частин – поезія та співанки. Вкінці книги поданий словник, так як в ній автор повертає до вживання староукраїнські букви та використовує деякі нові звуки для передачі автентичності звучання слів.

Щодо назви книги, що було цікаво для багатьох слухачів, «дьондята» - це іршавське слівце, яке означає «намистинки». Письменник зазначив, що закарпатська поезія вийшла із фольклору, і він вирішив врешті-решт її повернути, показати читачу глибоко автентичну атмосферу Закарпаття, унікальний колорит мови, самобутність звичаїв і традицій та споконвічну мудрість народу.

За матеріалами: uzhhorod.com.ua
Фото: Юрій Мельник

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News