• 10:35
  • неділя , 17-лютого-2019

Школа у Довгому. Чи отримають учні можливість навчатися у одну зміну?

  • 09.03.2018
  • Перегляди 981
  • Коментарі 1

Майже 800 учнів Довжанської школи, що на Іршавщині змушені навчатися у дві зміни. У освітньому закладі не вистачає приміщень аби розмістити усіх школярів одночасно.

Це питання не вирішується уже понад 10 років. Чи то через брак коштів, чи бюрократичні перепони. А страждають діти.

Цю ситуацію неодноразово брались вирішувати чиновники різного рівня, однак зміни політичних напрямків та обіцянки не дають результатів. Учні змушені відвідувати школу у дві зміни. Якщо першим ще таланить і вони повертаються додому о 14:00, то друга зміна зі школи йде вже майже вночі, що особливо небезпечно у зимовий період.

У ситуацію втрутився обласний депутат Петро Добромільський. Він направив відповідне депутатське звернення Голові Закарпатської обласної ради М.Рівісу та Голові Закарпатської ОДА Г.Москалю. У зверненні Петро Добромільський зазначає, що неодноразово звертався з проханням вирішити проблему двозмінного навчання та надати для ЗОШ шкільний автобус, якого наразі не має.В доповнення до цього громадський активіст Михайло Ловга звертався до Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра освіти та науки України Лілії Гриневич та активістів Закарпаття, як найшвидше  допомогти вирішити питання двозмінного навчання у Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст.

"У нашій Довжанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, села Довге, Іршавського району, Закарпатської області надзвичайна ситуація, а саме двозмінне навчання. Вже десятеліттями тягнеться це проблемне питання, яке потребує нагального вирішення. Даний навчальний заклад є найбільшим у районі. У другій половині дня будуть навчатись понад 200 учнів. Батьки учнів, котрі займаються у другу зміну, хвилюються за своїх дітей, які наражаються щоденно на небезпеку, адже школярі повертаються із школи о 20 годині. Крім того, це суперечить чинному законодавству України, а саме, п.910 вимогам Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.088-01 (Санітарних правил), погоджено листом Міносвіти і науки України 05.06.2001 №1/12-145. Крім того, на рекомендації Міносвіти і науки України, лікарів, педагогів, психологів навчання у другу зміну шкідливе для фізичного і психологічного здоров'я дітей" – йшлося  у зверненні.

Серед можливих шляхів вирішення проблеми пропонується два можливі варіанти: шляхом добудови додаткового корпусу або викупити під ці потреби будівлю колишнього коледжу та забезпечити учнів школи шкільним автобусом з коштів спрямованих сесією облради на закупівлю 20 шкільних автобусів у 2018 році.Однак у школи є ще одна проблема. Через помилку будівельників спортзал під час опадів заливає водою.
irshava-news.com

Коментарі (1)
Костецька Таня
10.02.2019 18:36:19  |  IP: 37.54.142.***
6-в

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News