• 1:59 PM
  • понеділок , 30-січня-2023

Іршавські депутати збирались на чергову сесію (відео)

  • 1/30/2018
  • Перегляди 985
  • Коментарі 2

На порядку денному сьомої сесії 8 скликання Іршавської міської ради 55 питань. Перші що стосувались бюджету, освіти та благоустрою міста ухвалили одноголосно. Обговорили прийняття бюджетних закладів у комунальну власність Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади. Вдалося дійти згоди в ухваленні рішення утворити централізовану бухгалтерію, штатний розпис та центр позашкільної освіти.


Найбільшу дискусію викликало останнє питання, що стосувалося землі. Після утворення Іршавської ОТГ, і надалі земельними ділянками розпоряджається райдержадміністрація. Однак, прийняті рішення голови РДА у жителів Іршавщини викликають одне обурення.Депутати виступили проти ухвалення подібних рішень. Адже перш за все, за їх словами потрібно враховувати думку громади.Тож на третій годині жвавого обговорення депутати дійшли рішення передати листа зі скаргою до апеляційного суду м. Львова, лише після чого дію розпорядження райдержадміністрації буде призупинено.

Прес-служба міської ради додає, що загалом на сесії розглядалось чимало питань, які стосувались прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, міста та району – Іршавської районної ради у комунальну власність Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади, утворення Іршавского міського центру позашкільної освіти, утворення централізованої бухгалтерії відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту Іршавської міської ради, внесення змін до структури та штатного розпису, перейменування вулиць, бюджетні та земельні питання.

 
Задля уникнення спекуляцій та домислів щодо запровадження карантину на території Іршавської ОТГ виступив з доповіддю керівник відділу охорони здоров’я Іршавського району Сергій Караслай та проінформував про стан вакцинації та захворюваності. На території Іршавської ОТГ є зафіксовано випадок захворювання на кір, і щоб уникнути поширення інфекції було прийнято рішення про тимчасове призупинення навчального процесу в ДНЗ міста, за які відповідає міська рада. Також додав, що причина не у вигаданих проблемах з опаленням, адже садочки повністю забезпечені дровами, а резерви з газом навіть ще не чіпали. Карантин пов’язаний виключно з захворюванням на кір.
     
Також одним з перших розглянули питання найменування вулиці в новому житловому масиві  в контурі № 1196, де будуються учасники АТО, на честь загиблого в АТО героя Ю. Соколачко і відповідно   перейменування вулиці ім. Ю. Соколачко на вулицю Затишна.
   
Що стосується прийняття у комунальну власність Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади, то тут продовжується організаційна робота, яка максимально швидко та злагоджено дозволить прийняти на баланс міста будівлі, а до кінця першого кварталу і штат вчителів освітніх закладів. Міська рада робить все від неї залежне, щоб діти, які відвідують освітні заклади ОТГ не відчули дискомфорту, а вчителі не мали затримок з оплатою праці. Вчора на сесії було прийнято рішення про приймання у комунальну власність бюджетних установ : Іршавська ЗОШ №1, Іршавська ЗОШ №2, Іршавська гімназія, Лозянська ЗОШ І-ІІ ст. та Собатинська ЗОШ І ступеня, також дитячої школи мистецтв та Іршавський районний будинок дитячої творчості. Також було прийнято рішення про утворення централізованої бухгалтерії та Іршавського центру позашкільної освіти. Всі ці питання були детально вивчені та обговорені на бюджетній комісії і без заперечень прийняті депутатами.
            
Додатково розглянули та ухвалили питання про вступ Іршавської міської ради об’єднаної територіальної громади до Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», про надання фінансової допомоги громадянам, жителям ОТГ, які призиваються на військову службу за контрактом та про внесення змін до складу тендерного комітету міської ради.
     
Під кінець сесії депутати розглянули питання стосовно розподілу земель навколо ОТГ та зміни їх цільового призначення розпорядженням голови РДА, а саме за межами с. Лоза, біля заправки «ОККО»,  та на земельних площах де проводяться змагання з мотокросу тощо.  Для роз’яснення ситуації на сесію міської ради були запрошені голова Іршавської РДА Олександр Горін та головний архітектор району Володимир Штумф.  Голова РДА обгрунтовував свої дії тим, що його зобов’язує закон приймати такі рішення, навіть без обговорення з громадськістю. Депутати звертали увагу, що закон можливо не передбачає громадські слухання при розгляді земельного питання, однак і не забороняє їх проводити. З боку депутатів, особливо старости с. Лоза Миколи Боршоша, прозвучала гостра критика з приводу таких дій РДА. Хоча попередня домовленість і була між керівництвом ОТГ та РДА про відкладення розгляду даної справи, не зважаючи на судові суперечки які тривають по сьогоднішній день комісія РДА ухвалила необхідне для підприємця рішення про зміну цільового призначення та вилучення землі з земель СГ.

Коментарі (2)
василь
2/1/2018 10:46:42 AM  |  IP: 194.0.157.***
Бобик звісно сердитий бо не він ділить добре що є такий закон який дозволяє скористатись людям щоб хоч щось десь отримати
Іван
1/31/2018 1:41:49 PM  |  IP: 46.201.121.***
Степан Степанович ви про яке правове поле говорите ,вам не ганьба .Ви дуже любите брехати та не виконувати закони якими уповноважена міськрада тільки ті закони бачите які вам вигідні ,та ще ви дуже любите впливати на рішення суду щоб було вам на руку .

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News