• 10:01 PM
  • понеділок , 22-липня-2019

Іршавчанка Ірина Коваль "Кращий студент року" Регіональної академії ООН Східної Європи

  • 1/18/2018
  • Перегляди 1533
  • Коментарі 2

Приємно відзначити, що Іршавчани закордоном досягають чималих успіхів.

Ми продовжуємо нашу рубрику, про наших земляків, які домоглися значних успіхів в навчанні, в роботі, в громадському житті, як Закарпаття, України так і в світі. Ми вже розповідали про переможницю голосу Чехословаччини Івану Багову (Бідзіля). 

Іршавчанка Іванна Багова, переможниця Hlas Ceskoslovenska, розповіла про дитинство та кар'єру


Сьогодні розкажемо про випускницю Іршавської школи № 1 Ірину Коваль. 

 Як розповідала порталу The Ukrainians у минулому році Ірина, : «Те, якою я є зараз, безперечно, є результатом поєднання різноманітних факторів, обставин і дуже важливих людей, які мене супроводжували. Якщо говорити про все спочатку, то народилася я на Закарпатті, у містечку Іршава. Закінчила місцеву загальноосвітню школу і жила доволі типовим життям. Так тривало фактично аж до вступу в університет. В університеті зрозуміла , що існуюча система освіти в Україні вбиває  мотивацію до навчання через багато причин, в тому числі і корупцію. Вже тоді в мене виникло бажання не сидіти осторонь процесів розвитку суспільства, а якось впливати на них. У мене було багато «але», та я не бачила методів їх вирішення. Так тривало до одного моменту — наче цілком пересічного, але водночас дуже важливого, як зазначає сама Ірина, у її житті — потрапила на презентацію організації AIESEC.»

Звідси й розпочалась її нова наукова стежина. Практична робота, конференції, проекти- і це все потрібно було поєднувати з навчанням. Було важко, але приходилось все встигати, особливо коли поєднувала роботу віце-президента AIESEC-України і навчання в магістратурі –робота була в Києві а навчання в Тернополі-приходилось багато їздити туди-сюди.   Далі, свій досвід роботи в організації закінчила професійним стажуванням — поїхала в Індію працювати у сфері HR (Human resources — людські ресурси). У її роботі там були дві основні складові. По-перше, вона будувала програму стажувань у партнерстві з AIESEC в тамтешній IT-компанії. Відповідала за інтеграцію стажерів, які приїздили з різних країн. А по-друге, працювала у їхньому корпоративному HR-секторі.Фото ogo.ua

Після повернення в Україну , перший рік  займалася створенням HR-асоціації. Далі трохи працювала HR-фахівцем в агрохолдингу «Мрія». Але під час Євромайдану  через економічну ситуацію і ліквідацію офісу «Мрії» в Києві -втратила роботу . Далі Майдан. Ще на Майдані вона стає однією з засновниць Центру зайнятості вільних людей. Сьогодні ЦЗВЛ – громадська ініціатива, покликана сприяти працевлаштуванню та соціальній реабілітації громадян України, які у зв’язку з політичними репресіями, військовими діями та складною економічною ситуацією втратили роботу та потребують допомоги.


фото з мережі фейсбук

Завдання – допомогти тим, хто внаслідок участі в акціях протесту втратили роботу і доступ до засобів існування. Тим, хто були вимушені покинути дім через події в Криму та південно-східних регіонах України.

Але все-таки мрія про вплив на глобальні соціальні процеси привела її на навчання в CEU (Центрально-Європейський університет) в Будапешті. Спеціальність на якій вчиться Ірина -магістр з публічного адміністрування. Паралельно вона навчається в регіональній академії Організації Об'єднаних націй (RAUN) з центром у Відні (Австрія).фото cpp.ceu.edu

Сесії були в Празі, Будапешті і Вені.  40 студентів, яких відібрали на конкурсній основі  з університетів  Праги, Братислави, Відню, Сегеду та Будапешту, провели зустрічі у декількох країнах.

Кожна група провела свою дослідницьку роботу. Колектив в якому була Ірина відвідала Косово і Стамбул, де в команді з агенціями ООН досліджували роль жінок та дівчат у досягненні глобального миру та безпеки. В результаті  дослідницька робота була представлена на конференції Віденського офісу ООН з питань роззброєння. В ній була дана оцінка стипендіальній програмі і її впливу на мирні ініціативи. Наукова робота була високо оцінена конференцією ООН і Ірина Коваль була нагороджена сертифікатом «Кращий студент року» , думаємо ми ще не раз почуємо про нашу іршавчанку.


Переклад з англійської Анна Гелетей


irshava-news.com

Коментарі (2)
містянка
3/6/2018 8:13:44 PM  |  IP: 37.53.205.***
Такі люди прославляють не тільки наше місто, а й Україну як державу. У нас багато таланових молодих людей, але на жаль, їх ніхто не помічає.
Пак айно
1/19/2018 10:06:26 PM  |  IP: 178.77.238.***
Иршава любить піаритися чужими досягненнями, хоча до того не має ніяких відносин... піартеся коли самі чогось доброго досягнете **********

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News