• 20:08
  • середа , 23-січня-2019

В 1939 році проект середнього герба України розробив вчитель із Білок

  • 05.01.2018
  • Перегляди 273
  • Коментарі 0

Проект середнього герба України, розроблений у 1939 році Миколою Битинським на замовлення уряду УНР у екзилі. До композиції герба увійшли зображення етнічних українських земель, що на час створення проекту перебували в складі різних державних утворень: Чехословацької Республіки, Другої Речі Посполитої, Румунського королівства та СРСР. До роботи увійшов і дещо модифікований герб Підкарпатської Русі / Карпатської України.

Микола Битинський — український художник-графік, геральдист, розробник емблематики та уніформології, автор двох нагород УНР — Хреста Симона Петлюри та Воєнного хреста. Автор проектів державної символіки України.

Як відомо, у 1939 році Микола Битинський вчителював у селі Білки Іршавського району. Пізніше був учасником Карпатської Січі.

Проект Битинського був популярним у середовищі української діаспори аж до моменту проголошення незалежності України. Оригінал роботи зберігається у фондах Слов'янської бібліотеки в Празі.

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News