• 11:27
  • середа , 23-січня-2019

Іршавському історико-краєзнавчому музею - 10!

  • 16.11.2017
  • Перегляди 1023
  • Коментарі 0

Згідно наказу управління освіти і науки Закарпатської ОДА № 895, у якому було записано, що на території Іршавського району, в м.Іршава зафіксовано історико-краєзнавчий музей у Будинку дитячої творчості.

До появи цього наказу, ідеї та створення передувало чимало роботи та зусиль. Спогадами поділились директор Іршавського будинку дитячої творчості Йолана Юріївна Мельник, очільник відділу освіти (2007 рік) Іван Степанович Попович та син покійного Василя Петровича Керечанина – Володимир Васильович Керечанин.Нинішній будинок дитячої творчості за радянськго союзу був будинком винахідника та раціоналізатора.  Це колись радянські підприємства займались розвитком. Згодом постало питання, що робити з будинком – рішенням райкому партії та виконкому цю будівлю було передано дітям, потім керівники певних підприємств міста звернулись до партії, аби забрати приміщення і віддати будівлю банку, але батьки відстояли своє  і  думки про те, щоб відібрати у дітей приміщення зникли.  Але постійно обдумовувалось де створити музей. Була ідея навіть розмістити музей у підвальному приміщенні будинку дитячої творчості, але вийшло зовсім по інакшому. У далекому 2006 році на місці нинішнього музею був зал, де експонувались всі вироби підприємств, що діють на території Іршавщини, які працювали ще з радянського періоду. Цей зал існував ще з моменту появи будинку дитячої творчості. З ініціативи керівництва БДТ та тодішнього керівника відділу освіти було досягнуто мети – всі експонати, які знаходились у приміщенні було забрано. Планувалось, що приміщення буде використовуватись, як зал для гуртка. Але з ініціативи колективу та органів влади було запропоновано створити історико-краєзнавчий музей. У 2007 році розпочалась робота по створенню музею. Розпочалось все з замовлення вітрин для експонатів, створення стендів. В основу музею лягла особиста колекція Василя Петровича Керечанина. Він тоді й очолив музей. На відкритті гості дарували експонати. У 2011 році не стало Василя Петровича, і музей очолив Андрій Андрійович Світлинець.  З декілька сотень експонатів, музей сьогодні налічує їх понад тисячу. Умовно вони розділені по різним періодам, від епохи неоліту до сьогодення. Відвідувачі мають змогу ознайомитись з історією створення вузькоколійки, видатними постатями Іршавщини, Після оновлення у 2015 році стендів, у музеї збільшилась колекція етнографічних експонатів, таких як старовинне вбрання та взуття місцевих мешканців, ткацький верстат, рушники та домотканні тканини.Революція Гідності та військові дії на Сході країни також відображені у музеї. З’явились виставочні стенди з фотграфіями "Євромайдан. 94 дні гідності", прапори бригад які захищають Україну з підписами бійців.
irshava-news.com

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News