• 16:49
  • субота , 21-липня-2018

Боржавська вузькоколійка в роботі. Анця Кушницька сьогодні приїхала до Іршави (фото, відео)

  • 11.08.2017
  • Перегляди 2208
  • Коментарі 2

Для Іршави приїзд Анці Кушницької – велика подія. Востаннє потяг тут бачили у листопаді 2015 року, а паровоз у 2004, а згодом передали до музею у с.Колочава.

Попри шалену спеку, на оновленому та відреставрованому  пероні зібралось чимало людей. По дорозі до Іршави потяг трохи затримався, причиною стало те, що асфальт під впливом температури надворі та великовагового транспорту частково закрив рейси. Дорожня служба на трьох відрізках дороги у с.Сільце «пробивали» дорогу для потяга.


До Іршави потяг рухався на чолі з тепловозом, а назад повіз охочих ретро-паровоз ГР – 280, який нещодавно було доставлено з м. Гайворон.Виступаючи перед гостями радник міністра інфраструктури Себастьян Толле подякував громадській організації «Боржавська ініціатива» та Денису Добра, зауваживши, що якбине постійна робота ГО , то врятче сьогодні Іршавчани, та й взагалі Закарпатська область мали можливість кататись на Боржавській вузькоколійці.


Як позавчора відмітив керівник області Генадій Москаль, Іршавський відрізок найбільш привабливий для туристичних рейсів. Крім того, тут збереглася маса дуже цікавих раритетних об’єктів вузькоколійки, які будуть використовуватися в перспективі. Наприклад, «австро-угорське» приміщення залізничної станції в Приборжавському, яке хоч і закинуте протягом довгих років, але не зруйноване й може бути відновлене в автентичному вигляді в короткий термін. Або надзвичайно цікаве відгалуження від Приборжавського до вапняного заводу із залізничним мостом через р.Боржава. В Кушниці досі стоїть унікальний семафор, біля якого планується зробити кінцеву для туристичного маршруту залізничну станцію. Вузкоколійні рейки збереглися майже по всій довжині від Іршави до Кушниці, вони хоч і заросли травою, але придатні для використання. А частину демонтованої колії слід відновлювати.

Зазначається, що Вузькоколійка з паровозом виконуватиме туристичні маршрути до кінця серпня.irshava-news.com


Коментарі (2)
ваня
20.08.2017 14:55:48  |  IP: 194.60.77.***
який туризм туризм таким дебілам лиш в одну сторону до берегова розібрати всю вузкоколійку і зробити хоч дорогу в сільці на переіздах
ірина
18.08.2017 16:13:01  |  IP: 46.200.54.***
востановити би всю узкоколійку - це було б добре, повсякдення і туризм. з берегово до виноградова, берегово-кушниця, виноградово-кушниця. клас!

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News