• 4:11 AM
  • понеділок , 5-червня-2023

Що робити при опіках борщівником

  • 7/26/2017
  • Перегляди 903
  • Коментарі 0

Опіки, біль, задуха – такі симптоми може викликати звичайна рослина. Борщівник Сосновського для населення - загроза здоров'ю, для району - екологічне лихо. Він розповсюджується завдяки вітру. І з цією сільськогосподарською культурою борються на Закарпатті неохоче.

Росте цей шкідник вздовж берегів річок, обабіч доріг та лісів…Тепер вже поступово захоплює поля та дачні ділянки. А все тому, що боротьбу з ним якщо і розпочинають, то коли вже запізно.

А варто б викошувати, коли рослина лише починає рости – до періоду цвітіння, адже вітер розносить насіння на чималі відстані. Причому зрізати рослину треба нижче кореневої шийки. Проте цього чомусь ніхто не робить і як наслідок звернення до лікарень людей, які постраждали від борщівника. Найчастіше це, звичайно ж, діти.

Лікарі радять: якщо все ж таки контакт з борщівником відбувся, промити місця опіків водою з милом, обробити спиртом, а потім пантенолом. Також варто як мінімум 2 доби уникати сонця. Проте найкраще- це профілактика: покажіть дітям борщівник та розкажіть про небезпеку. Тим більше, що знайти його не проблема.

Більше у сюжеті канала М-Студіо:

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News