• 1:01 PM
  • середа , 19-січня-2022

Букові праліси НПП «Зачарований край» внесені до списку Юнеско

  • 7/10/2017
  • Перегляди 914
  • Коментарі 0

7 липня для НПП «Зачарований край» став знаменним днем - саме у це професійне свято – День працівника природно-заповідної справи колектив «Зачарованого краю» отримав символічний подарунок – віднесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО! Це позитивний результат кількарічної роботи, яка є результатом включення до Пан`європейської номінації особливо цінних осередків букових пралісів і старовікових лісів, які охороняються на території  НПП «Зачарований край».
Значимим також є те, що саме цьогоріч виповнюється 10 років з часу включення букових пралісів до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!

Відтепер раніше названий проект у рамках розширення об'єкта "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини" має назву "Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи", і розташовується на території дванадцяти країн: окрім попередніх трьох: України, Словаччини і Німеччини, додані також Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.

У рамках розширення в об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, окрім букових пралісів НПП «Зачарований край»: Зачарований Край – Іршавка (93,97 га) та Зачарований Край – Великий Діл (1164,16 га), – включено ще три українські лісові масиви: Горгани (заповідна зона – 753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир – Дарвайка (1588,46 га), Синевир – Квасовець (561,62 га), Синевир – Стримба (260,65 га), Синевир – Вільшани (454,31 га).

До 2017 року в транскордонний об’єкт “Букові праліси” входили лісові масиви Чорногора, Уголька – Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій – Трибушани, Стужиця – Ужок,  повідомляється  на сайті ЮНЕСКО.

Як відзначають у ЮНЕСКО, з кінця останнього Льодовикового періоду, європейські букові ліси успішно поширювалися протягом декількох тисячоліть з ряду ізольованих ділянок в Альпах, Карпатах, Середземномор'ї та Піренеях. Цей процес триває донині. Успішне поширення букових лісів відображає їхню гнучкість і пристосованість до різних географічних, кліматичних та інших природних умов.

Засідання 41-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини проходить під головуванням засновника і директора Міжнародного центру культури в Кракові Яцека Пурхла, з 2 по 13 липня. Занесення об'єктів до Списку Всесвітньої спадщини триватиме до 9 липня включно.  

Як зазначено у документальному описі на сайті ЮНЕСКО, –  віднесення цих старовікових лісів відіграють величезну роль в збереженні існуючих об'єктів Всесвітньої спадщини. Розширений список  лісових об’єктів має вирішальне значення для довгострокового збереження європейських букових екосистем: розмір складових частин, їх просторовий розподіл покриву, різноманітність умов навколишнього середовища і генетична різноманітність бука. Жоден інший вже існуючий об'єкт Світової спадщини не об'єднує ці можливості, що робить унікальним проект з точки зору збереження стародавніх букових лісів Європи.


НПП «Зачарований край»

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News