• 6:17 AM
  • неділя , 23-лютого-2020

На світ з'явилась ще одна книга для дітей від іршавської писменниці Оксани Фулитка

  • 5/30/2017
  • Перегляди 529
  • Коментарі 4

Нещодавно Оксана Фулитка з Іршави прийшла до дітей із новою книжкою, вже четвертою, – «Театр казок» . Кожна її оповідь – це справжня вистава, де добро перемагає зло, де панують справедливість, щирість і дружба.

Головний герой «Театру казок» Святославчик щодня проходив повз старовинний будинок, прикрашений химерними статуями, але ніколи не бачив, щоб хтось сюди заходив чи виходив. Тому запитав про це матусю. «Колись це був ляльковий театр, – відповіла вона. – Я, пам’ятаю, навіть одного разу туди потрапила. Але це було давно…» Хлопця взяла цікавість, чому театр закрили? «Не знаю, – відповіла мама. – Там був дядько такий дивний – Ляльковод, напевне, щось із ним трапилося. Він переживав, що глядачів ставало дедалі менше».

Весь день Святославчик обдумував цю розмову. Розумів, театр закритий, але коли наступала ніч, у вікнах виднілися танцюючі тіні. Однієї ночі він вирішив піти туди й побачив величезну гарну сцену, на якій виступали тварини й люди. Керував ними дядько з сивими закрученими вусами – Ляльковод.

Казка закінчується тим, що Святослав із друзями відродили театр, бо казку неможливо не любити, вона необхідна усім.

Інші казки – ніби продовження попередньої. Авторка також пробує писати п’єси. Оксана Фулитка вустами своїх героїв виховує в хлопчиків і дівчаток почуття поваги, доброзичливості, закликає лагідно й приязно ставитися до людей і до всього навколишнього.

Порушила вона й таку тему, як мова. Особливо це важливо й актуально тепер. Багато молодих письменників, щоб привернути до себе увагу, вживають ненормативну лексику. А це вже твори, які не несуть виховний характер. А шкода! Письменниця намагається донести це в казковій оповіді «Слова, що роблять серця кам’яними». І відрадно, що син Віталік зрозумів свою помилку й попросив у мами вибачення. І тут знову О. Фулитка вдається до повчання дітвори, мовляв, треба говорити лише теплі слова й уникати тих, якими можна образити.

Пані Оксана намагається писати про наболіле, у своїх творах – бути толерантною.


Довідка:
Народилася 26 червня 1988 року в м. Іршава, закінчила загальноосвітню школу №2, навчалася на економічному факультеті УжНУ (спеціальність — облік і аудит). Тепер працює фінансовим інспектором Мукачівської об’єднаної фінансової інспекції. Заміжня, виховує сина.

Оксана Фулитка пише із десяти років. Друкувалася в альманасі творчості молодих «Гірський кришталь» (2010). Вона постійно в творчих пошуках. Знаходить нових героїв, по-своєму вибудовує сюжети, прагне внести щось нове у дитячу літературу. Багато уваги приділяє вихованню підростаючого покоління, бо саме йому жити в незалежній Україні. Головне для письменника, щоб кожна казкова оповідь закінчувалася несподіванкою для читича. У цьому сила літератури.


Василь ШКІРЯ

Коментарі (4)
Читач з Мукачева
6/5/2017 12:54:17 AM  |  IP: 95.133.229.***
Із задоволенням читаю казочки своїм дітям, чекаємо на нові твори нашої письменниці.
Читач з Мукачева
6/5/2017 12:50:38 AM  |  IP: 95.133.229.***
Із задоволенням читаю казочки своїм дітям, чекаємо на нові твори нашої землячки-письменниці. Прошу повідомити адреса торгових точок, де можна придбати казочки.
Іршавчанка
6/2/2017 10:06:46 PM  |  IP: 194.60.77.***
Молодець, дуже вміло та грамотно пише молода письменниця казочки для наших дітей, які вчать дітей добра та вихованності. Бажаю успіхів, натхнення та творчості працювати та творити для маленьких дітей, щоб менше сиділи у планшетах, слухали повчальні казки.
Иршавчанин
5/31/2017 8:14:54 PM  |  IP: 176.32.150.***
Тепер у Америцi не треба неправду писати це до довидки)))

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News