-
4/30/2017
-
2917
-
19
Минулого тижня пройшла чергова сесія Іршавської районної ради, якій передували активні протестні дії за участі Михайла Ловги - радника депутата ВР України Балоги В.І. та Михайла Боднаря - голови спілки ГО «Захисники рідноїВітчизни». Вимогою було відставка голови Іршавської РДА Олександра Горіна через висловлення недовіри сесією Іршавської районної ради, яка проходила в минулий четверг.Подібна ініціатива вже не вперше циркулює в районі – на минулій сесії ці особи вимагали від депутатів районної ради кардинального рішення по звільненню голови РДА.Правда тоді, як це не дивно, місто Іршаву, зранку навістили представники правоохоронних та спеціальних служб. Це трохи остудило пил бунтівників. І цього разу ініціативу не підтримали депутати районної ради.
Постає риторичне питання – чого добиваються радник депутата ВР і голова спілки воїнів АТО? Що за непереборні обставини постали,за які має поклаcти голову голова РДА Горін?
Аргументом бунтівників є те, що голова РДА не вирішує питання військових АТО, звільнених в запас. Зокрема вони жаліються на відсутність уваги у виділенні пільгових путівок для родин АТО-вців, Крім того,претензії стосуються виділення земельних ділянок.
В приведених випадках, активісти звільнення голови Іршавської РДА, мало турбуються про юридичну сторону питання висловлення недовіри, а також про те, що це питання є виключно компетенцією депутатів Іршавської районної ради. Союзниками проксі-активістіву районній раді є фракція політичної партії «Єдиний центр», але навіть вони не ведуться на відверто популістські і провокаційні заклики. Згідно закону України«Про місцеві державні адміністрації», «По місцеве самоврядування в Україні», підставою висловлення недовіри голові місцевої державної адміністрації є чітко прописані порушення, а також детально описана сама процедура висловлення недовіри. Але схоже проксі-бунтівників це мало хвилює. Подібні «хвилі» були і у справі Іршавської райспоживспілки, коли особи, з числа вищезагадних, за підтримки депутатів обласної ради, робили спроби рейдерського захоплення майна кооператорів. Подібні дії повністю дискредитують громадські рухи та активістів.
Яка мета цих дій? Кому це вигідно?
Відповідь на ці питання кожен нехай собі дасть сам, включаючи версію, коли організаторам необхідно представити ситуацію так, що ситуація в районі неконтрольована, і ймовірно відволікати людей від проблем реальних. А також те, що на цьому фоні, будуть проходити вибори до Іршавської ОТГ 30 квітня 2017 року. Ймовірною також є версія, коли в такий спосіб стимулюється демонтаж районних структур влади.
Максим Бездорожний
Irsava-news.com