• 12:35 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

В Україні внесуть зміни до процедури отримання та користування посвідченням водія

  • 1/27/2017
  • Перегляди 1237
  • Коментарі 3

В Україні внесуть зміни до процедури отримання та користування посвідченням водія в рамках імплементації європейських угод в Україні. Зокрема, термін дії документів становитиме від 5 до 15 років, залежно від категорій. 

Про це повідомили у прес-службі МВС

одії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а от водії категорії "С" та "D" – лише 5 років.

Їм видаватиметься єдине типове посвідчення, що відповідає європейським вимогам, зі встановленим мікрочіпом, який підвищує рівень захисту документу від підробок.

"Ми не придумуємо якісь неіснуючі правила, а користуємося досвідом європейських країн. Нові впровадження спрямовані насамперед на підвищення безпеки на дорозі", – заявила заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва.

Вона зауважила, що у другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради законопроекту, відповідно до якого у посвідченнях водія з'являться додаткові категорії. Термін їхньої дії становитиме від 5 до 15 років залежно від категорій. Таким чином, водії категорії "В" зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а от водії категорії "С" та "D" – лише 5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності.

Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв - це стосуватиметься винятково профільних категорій, додала заступник міністра.

"По-перше, ми загалом працюємо над системою змін у площині отримання посвідчення водія – це розробка нових екзаменаційних білетів, встановлення фото та відео-фіксації під час складання іспитів. Щодо нових впроваджень: важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, який впливає на здатність безпечно користуватися автівкою. Окрім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується встановлення мікрочипа", – сказав керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

У МВС пояснили, що закон зворотної дії немає, а отже водії, які на момент набуття чинності нових правил матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до вказаного у них терміну.

У МВС радять громадянам не хвилюватися щодо майбутніх нововведень. І наголошують, що усі законодавчі ініціативи, які знаходяться на стадії розробки, будуть ретельно підготовлені, винесені на обговорення і лише потім введені в дію. Громадянам будуть надані зрозумілі роз'яснення, а пропозиції матимуть винятково позитивний характер у площині дотримання водіями правил дорожньої безпеки.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пояснив, що українцям не доведеться міняти водійські посвідчення  кожні 5 років. Йому довелося відреагувати на хвилю обурення в суспільстві через анонс змін у оформленні документів.

Коментарі (3)
Михайло
1/28/2017 6:11:00 AM  |  IP: 193.142.219.***
Горіть у пеклі, чорти.
Михайло
1/28/2017 6:10:52 AM  |  IP: 193.142.219.***
Горіть у пеклі, чорти.
тттттттт
1/28/2017 12:32:58 AM  |  IP: 194.60.77.***
и обратно лохотрон по украинськи,

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News