• 9:26 AM
  • вівторок , 28-березня-2023

Збережені традиції: у Довгому бетлегеми сповіщають про народження Ісуса

  • 1/8/2017
  • Перегляди 1985
  • Коментарі 0

Вже другий Різдвяний день довжанські родини сповіщає про народження Ісуса Христа місцевий вертеп - Бетлегем («Хижка»). Ця традиція передана від діда-прадіда і сягає глибокої давнини. Традиція, яку наша громада зуміла зберегти і в часи радянського режиму переслідувань християнських обрядів та звичаїв. Тоді Бетлегеми, яких було два (Нижнянський і Вишнянський) «ходили» лише боковими вуличками, так як центральною дорогою на нього чатували дружинники. Люди старшого покоління добре пам’ятають, як доводилось не раз ховати в себе вдома учасників Бетлегему, що тікали від тодішніх охоронців громадського порядку, йдеться у розповіді на сторінці Довжанської сільської ради.

Щоб знищити давній різдвяний звичай, радянські керманичі пішли на крайній крок і в 1977 році спалили символ вертепу - саму хижку. Та це не зупинило наших односельчан в прагненні підтримувати та шанувати свої традиції і вже через кілька років небайдужа молодь з допомогою тих, хто сам був учасником Бетлегему і добре пам’ятав всі слова і колядки, повністю відновили традицію .

Зараз про народження Месії село сповіщають 3 Бетлегеми, в кожному з яких традиційно 4 пастирі, 4 ангели та дідо. Як і багато років тому, в перший день Різдва вони обов’язково йдуть на Службу Божу (а з 1990-х років – і на Всеношне Богослужіння). А після обряду миропомазання, розходяться в різні сторони села, несучи від хати до хати радісну звістку. 

Молодь охоче бере участь в місцевому вертепі, так як це вважається престижною та благородною справою. Самі колядки та вертепне дійство передаються з покоління в покоління, зберігаючи місцеві колорит та ідентичність.

І нема погоди, яка б зупинила на Різдво Довжанський Бетлегем!

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News