• 12:28 AM
  • понеділок , 30-січня-2023

В Боржавській долині обіцяють відчутне погіршення умов: сильні дощі та пориви вітру (оновлено)

  • 11/6/2016
  • Перегляди 1373
  • Коментарі 0

 Як повідомляють в Українському гідрометцентрі, 6-7 листопада по території Закарпатської області та в гірських районах Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей очікуються дуже сильні дощі, пориви вітру 15-20 м/с, у високогірних районах Карпат 25-30 м/с.

 З огляду на це громадян просять дотримуватися елементарних правил безпеки, особливо під час перебування на вулиці: намагатися не ходити попід розлогимидеревами, а також триматися подалі від рекламних щитів та ліній електропередач, адже пориви вітру можуть спричинити їх пошкодження.

 Дуже важливим є утримання в порядку невеличких потічків та кюветів поряд з будинками, на яких особливо зараз можуть виникати затори через захаращення опалим листям та побутовими відходами.

  МНС України закликає органи місцевої влади та громадян  відповідально поставитися до контролю за чистотою водних мереж, недопущення їх засмічення!

 Відповідальне сталення до природи допоможе уникнути страшних паводків, які зазанало Закарпаття в 2000-х роках.

Ситуація станом на 23.00 годину  6 листопада 2016 року:

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса опрацювало штормове попередження Закарпатського обласного центру з гідрометеорології від 04 листопада 2016 року та з використанням даних отриманих від моделюючого комплексу «DIWA» повідомлило оперативну інформацію про ситуацію на річках області.

Як зазначили у відомстві, внаслідок дуже сильних опадів на річках області в період 06-08 листопада сформується швидкоплинний дощовий паводок з амплітудою коливань рівнів води від 1,5 до 3,5 м з досягненням І (першого – вода в межах корінних берегів) та ІІ (другого – вихід води на заплаву) ступенів протипаводкового захисту.

Перевищення першого ступнею протипаводкового захисту прогнозується на р.Боржава с.Довге, р.Боржава с. Н. Ремета та р.Уж с.Зарічево і р.Уж м.Ужгород.

Під час формування та проходження цього паводку очікується:

- у верхніх та середніх течіях річок відновлення руйнувань берегів на незакріплених ділянках;

- вихід води на заплаву у межиріччі річок Боржава та Іршавка з підтопленням парникових господарств розташованих в заплавах цих річок на ділянці Вільхівка – Сільце – Заріччя – Камянське – Шаланки;

- внаслідок формування значного місцевого стоку в середній та низинній частинах області через захаращеність придорожніх кюветів в населених пунктах можливі локальні підтоплення окремих дворогосподарств;

- також внаслідок значного місцевого стоку буде відбуватись заповнення меліоративних каналів Батарської, Латорицької, Берегівської систем та системи Чорний Мочар.

Водогосподарська ситуація буде уточнюватись відповідно до фактичного розвитку метеорологічних та гідрологічних умов.

  Фото з архіву: на обкладинці - паводок 2001 року,р.Боржава біля с.В.Комяти.

Паводок в с.Бадалово, Берегівського району - березень, 2001 року.


Очищення .Боржави біля с.Кваси.

IrshavaNews

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News