• 6:16 PM
  • четвер , 20-червня-2019

Старі млини Іршавщини зацікавили міжнародну асоціацію

  • 7/12/2016
  • Перегляди 590
  • Коментарі 0

Закарпаттям подорожувала група Міжнародної асоціації млинарів. Як розповів директор Іршавського історико-краєзнавчого музею дослідник Андрій Світлинець, який супроводжував групу Іршавщиною, крім українців, були й закордонні гості, зокрема швейцарці, німці.

 Відвідали серед інших об’єктів і водяний млин у Приборжавському.

«Незважаючи на те, що колесо виготовлене з металу та наявний ремінний привод, млин зацікавив фахівців. Вони зауважили, що таких у Європі вже не так і багато, його історична цінність є безперечною. Зручне розташування біля дороги, технічне оснащення першої половини ХХ ст., майже стовідсоткова готовність до виготовлення борошна робить наш млин цікавим туристичним обєктом не лише району, а й краю», – каже пан Андрій. Нині цей об’єкт у приватних руках.

Побували гості й на водяній кузні «Гамора» в Лисичові. А ще – в селі Луково, де також є водяний млин. Як розповів голова ГО «Боржавська ініціатива» Денис Добра, він має 200 років, але досі діє. Господарю, Денису Івановичу – 71, хазяйка, Олена Іванівна, вже шостий десяток розміняла. Пригадується, тут влаштовували цікаві акції. Зокрема, аби привернути увагу до старого млина та привабити туристів, мололи муку, з якої опісля пекли паски.


Оксана Штефаньо, фото А.Світлинця

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News