• 8:22 AM
  • вівторок , 28-березня-2023

«Ой на Івана, ой на Купала…»

  • 7/11/2016
  • Перегляди 630
  • Коментарі 0

Ніч з 6 на 7 липня – одна з найзагадковіших в році. У той момент, коли 6 липня згущаються сутінки, вступає у свої права купальна ніч, під час якої можуть трапитися всілякі чудеса! Три головних символи Івана Купала – вогонь, вода і трави. У цю ніч вони набувають особливої магічної  сили  і здатні не тільки очистити душу людини від гріхів, але й зцілити і омолодити її тіло.

Саме про це і говорили бібліотекарі відділу обслуговування Іршавської центральної районної бібліотеки 6 липня 2016 року під час проведення народознавчого калейдоскопу «Ой на Івана, ой на Купала…».

В затишному куточку Іршавського міського парку вони оформили невеличкий перегляд літератури  «Рослини - цілителі». Присутнім було цікаво дізнатись, що в ніч на Івана Купала всі рослини набувають дивовижних  цілющих  властивостей, вони здатні рятувати людей від нечистої сили і дарувати здоров’я на довгі роки. Збираються і готуються до зими трави запевними правилам,  і тільки в такому випадку вони можуть принести користь людині, а не завдати їй  значної шкоди.

Розповіли також про звичаї плетіння вінків зі свіжих квітів і запропонували присутнім дівчаткам сплести віночки і кинути в річку.
Свято Купала відбуваєтьося саме в період, коли сонце приходить до зеніту – найвище піднімається над землею, дає  найбільше тепла і світла, виявляє свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягає свого апогею, все нестримно росте, розквітає, множиться, радіє життю.

Іршавська РДА

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News