• 14:58
  • неділя , 21-жовтня-2018

Власники кузні «БК» ініціюють встановити герб Іршави (Фото)

  • 22.02.2016
  • Перегляди 1058
  • Коментарі 0

Іршавчани, власники кузні «БК» Павло Брич та Олександр Кормош, які займаються виготовленням кованих виробів, звернулися до міської ради з ініціативою встановити герб міста. Втілити в життя такий задум ковалі вирішили з нагоди десятої річниці роботи їхнього підприємства.

Ескізну пропозицію розробив Віталій Остафійчук. За задумом авторів це має бути композиція із кількох елементів – колони, які з’єднаються між собою надписом «Іршава». Висота цієї арки сягатиме близько 3,5 м. ширина – 2,5. Всередині з чотирьох сторін буде прикріплений герб висотою 1,9 м. завширшки 2 м. Як відзначили ініціатори обидві колони будуть підсвічені з середини, головний елемент композиції - герб також буде освітлений.

Що стосується герба зображеного на ескізі, його розроблено міськрадою 15 років тому. Він є геральдичним щитом розділеним на чотири рівні частини, де зображена тризубчата корона, рука із шаблею, дві рибини та два дерева. Частково за основу взято стару печатку Іршави, яка відома ще із середини 19 століття (на фото).

Одним із місць, де цей знак може бути розміщений – сквер із «Фонтаном єднання» на центральній площі міста. Таку пропозицію висловили автори та ініціатори проекту.

Всі роботи виконуватимуться за кошти згаданих підприємців без бюджетного фінансування інформує Іршавська міська рада.

Історична довідка 1840 року: Іршава, Ilosva [Ілошво], Irsava [Іршаво]. Українське село в комітаті Береґ за 3 милі на південь від Мукачева (1 миля близько 10 км. авт.). Жителі: 18 римо-католиків, 617 греко-католиків, 34 реформати, 18 євреїв. Є греко-католицька парохія. Село має сірчане мінеральне джерело, водяний млин, руїна старого замку на горі Будулів. Рілля на один пар родюча; луки добрі; ліс красивий і дає багато жолудів і чорнильних горішків. Землевласник: родина Ілошвої.Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News