• 5:42 AM
  • середа , 28-вересня-2022

Іршавчани взяли участь у Чемпіонаті України з шашок-100

  • 2/13/2016
  • Перегляди 834
  • Коментарі 0

Чемпіонат України з шашок-100 серед юнаків та дівчат проведено в Івано-Франківську. Треба визнати, що шашки як вид спорту в цьому місті має потужну підтримку. Місцева адміністрація йде назустріч юним спортсменам.

Вихованці шахово-шашкового клубу «Вікторія» Іршавського районного Будинку дитячої творчості на цих престижних змаганнях захищали честь Закарпатської області. Не буду акцент робити на проблемах, пов’язаних з участю юних спортсменів в змаганнях, - вони досить добре відомі, адже всі ми знаходимося в одному життєвому просторі, хто б чим не займався.

Четверо «щасливчиків» таки знайшлося. В групі юнаків до 16 років виступали Богдан Асеєв і Богдан Роман. В класичній програмі в заключному турі Богдана Романа жереб звів з одним з двох явних лідерів Славом Орестом (Івано-Франківськ). В цій зустрічі вирішувалося питання, хто буде переможцем змагань. На диво багатьом, наш спортсмен яскраво виграв партію, провівши комбінацію, подивитися на яку збіглися всі претенденти на медалі. Інший претендент на «золото» Денис Меженін (Запоріжжя) свою зустріч звів внічию і став недосяжним для переслідувачів. Шість спортсменів набрали однакову кількість очок, серед них і наш Богдан Роман, і всі сподівалися на  «срібло» і «бронзу». На минулих змаганнях в таких випадках між претендентами проводили додатковий турнір за скороченим часу на гру. В даному разі порахували додаткові показники. Нашому спортсмену медалі не дісталось. Він сьомий. На такій же позиції турнірної таблиці Богдан Роман і в швидкій програмі.

В групі юнаків до 10 років змагався Богдан Юрченко, який виступив досить рівно в усіх трьох програмах. Він зумів вибороти сьоме місце в класичній програмі, відставши від другого місця всього-на-всього на одно очко. Чесно кажучи, від нього чекав більшого, адже і досвід, і майстерність, і спортивна форма давали підставу на це. Сподівання не справдилися.

Серед дівчат до 10 років виступала Андріанка Бойко. Ось тут я переживав: вона перший раз на такому форумі. Приємно вразила Андріанка своїм серйозним ставленням до гри. З кожною наступною партією добавляла в майстерності. Кращий результат - шосте місце - вона показала в блискавичній програмі. Два виграші на старті - і Андріанка вже лідер змагань. Але далі швидкість руху явно знизила. Цим скористалися конкуренти. Дві спортсменки явно «втекли» вперед, зробивши відстань від переслідувачів в три очки. В останніх турах швейцарської системи Андріанка реально боролася за «бронзу», але втрати в середині турніру далися взнаки. Небезпідставно сподіваюся, що медалі в Андріанки будуть не тільки в мріях.

Анатолій Вайда

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News