• 8:31 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

Закарпаття шукає паровоз для розвитку туристичної привабливості Боржавської вузькоколійки

  • 1/27/2016
  • Перегляди 1079
  • Коментарі 1

Що потрібно, аби не тільки зберегти, але й забезпечити розквіт сторічної Боржавської вузькоколійки. Про це йшлося під час наради в обласній адміністрації, яку провів керівник краю Геннадій Москаль.

Разом з представниками районів на території яких пролягає шлях Боржавської вузькоколійки, обговорили стан та перспективи функціонування історичної спадщини.

Позиція Геннадія Москаля принципова:  Боржавську вузькоколійку необхідно зберегти як єдиний майновий комплекс і потрібно розвивати її туристичний потенціал, який у неї, безперечно, величезний.

- Ми повинні пам’ятати, що ця залізниця – історія Закарпаття, збудована ще за часів Австро-Угорської імперії. Не маємо права її занапастити. У країнах Європи – Румунії, Словаччині, Австрії – де лишилися подібні вузькоколійки, вони користуються шаленою популярністю серед туристів.
           
За офіційною статистикою, вздовж маршруту Боржавської вузькоколійки на території трьох районів є з півсотні об’єктів туристичної сфери – винні підвали, сільські садиби тощо. Водночас у просуванні вузькоколійки, як туристичного продукту, немає системного підходу – кожен район залучає туристів окремо. Вирішили, управління туризму та курортів ОДА спільно з районними адміністраціями розробить маршрут  «Боржавська вузькоколійка» із об’єднанням туристичних об’єктів вздовж цієї залізниці, аби централізовано його просувати єдиним оператором.
 
Представники районних адміністрацій запевнили, об’єднають зусилля задля збереження та популяризації вузькоколійки. Геннадій Москаль доручив залучати й міжнародну допомогу, зокрема з сусідніх Румунії та Угорщини, знаходити грантові проекти.
 
На думку керівника краю, для приваблення туристів Боржавській вузькоколійці вкрай необхідний паровоз. Тож вирішили шукати  відповідний ретро-транспорт, а також шляхи взяття його на баланс.
 

Коментарі (1)
паровоз
2/1/2016 7:24:53 PM  |  IP: 46.200.174.***
Стільки говорити про це вже мерзко слухати вже десять років всі пілікають вже розібрали рельси після Білок давно а вини ще піараться на цьому напишіть де рельси????

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News