• 12:23 AM
  • четвер , 2-грудня-2021

Після двадцятиденного вимушеного простою Іршавські ДНЗ запрацювали

  • 1/21/2016
  • Перегляди 1178
  • Коментарі 3

Після двадцятиденного вимушеного простою, який став неминучим через передачу ДНЗ в оперативне управління відділу освіти РДА, міські батьки врешті видихнули із полегшенням – 20 січня іршавські малята повернулися до звичного життя. Всі чотири дитсадки міста та ДНЗ села Собатин відкрили двері для своїх вихованців. Працюватимуть дванадцять годин на добу.

Після тривалих обговорень і дискусій, ряду консультацій із фінансовим управлінням, перемовин із керівництвом району під пристальною увагою батьків, прийнято рішення про те, що дитячі садочки міста все ж лишаються на утриманні міського бюджету та фінансуванні за рахунок міжбюджетних трансфертів із району. Щоправда все це залежить від рішення сесії районної ради, яка відбудеться завтра, - підтримають депутати досягнуті домовленості чи ні. 

Нагадаємо, що під ялинку українці отримали новації у бюджетному кодексі, які передбачали, що з першого січня 2016 року дошкільні заклади та клубні установи перейдуть у підпорядкування району. Як наслідок розпочати роботу дитсадки можуть тільки після проведення відділом освіти процедури закупівлі продуктів харчування, на що потрібно більше місяця. У другій половині грудня батьки іршавських дітей із цим питанням прийшли на прийом до перших керівників району, які у свою чергу запевнили, що ДНЗ приймуть дітей 25-го січня, або 1-го лютого.

Ця інформація внесла трохи спокою у становище, але крім тимчасових труднощів, зрозуміло, що в майбутньому подібні зміни можуть призвести до скорочення кадрів, а в гіршому випадку – закриття дошкільних установ. Занепокоєння батьків викликала й інформація про те, що при передачі дитсадків у район всі вони повернуться до десятигодинного робочого дня. Більше того, з попередніх розрахунків стає зрозумілим, що коштів вистачатиме тільки для заробітної плати, а про забезпечення закладів продуктами харчування та спрямування грошей для капітальних чи навіть поточних робіт не йдеться. Відповідно, питання про передачу ДНЗ в управління відділу освіти не знаходило порозуміння серед депутатського корпусу, членів виконкому та батьків. Із самого початку міський голова підтримав їх та запевнив, що при умові співфінансування потреб ДНЗ із районного бюджету, заклади дошкільної освіти в Іршаві залишаться у підпорядкуванні міської ради і на минулому тижні звернення такого змісту надіслано до РДА та райради.

Таким чином, із сьогоднішнього дня дитячі дошкільні навчальні заклади Іршави розпочали роботу. Явка дітей на становить більше 30%, але як відзначили керівники садочків – це звична ситуація для першого робочого дня після канікул, тим паче – релігійного свята.

Що стосується закладів дошкільної освіти у районі, то за словами спеціаліста відділу освіти РДА Ганни Фулитко ДНЗ у селах розпочнуть роботу у понеділок 25 січня. Згідно наказу райво робочий день дитсадків має тільки 10,5 годин.

Прогнозувати, як складеться подальша доля дитячих садочків у місті поки що не можна, оскільки все залежить від наповнення міської казни. При чому назвати на сьогоднішній день остаточно об’єм бюджету важко, позаяк ще не має остаточного рішення щодо податкових надходжень, які його формують. Крім того, за неофіційною інформацією з квітня поточного року з місцевих бюджетів можуть вилучити 50% акцизного збору, а це більше двох мільйонів гривень, що може звести нанівець всі зусилля міськради щодо утримання ДНЗ.

Проте в міськвиконкомі відзначають, що робитимуть усе для того, щоб утримати рівень міських дитсадків, продовжити роботу по капітальних ремонтах та покращенню матеріально-технічної бази закладів, повідомляє Іршавська міськрада.

Коментарі (3)
Іван
1/25/2016 12:49:39 AM  |  IP: 194.60.77.***
До агага. Як відкрили 20 січня садики та много від вас виклянчили грошей?
агага
1/23/2016 3:54:29 PM  |  IP: 31.41.89.***
Мусять відкривати, де ще гроші з людей виманювати кить не в садиках, за свята витратилися, типирь треба клянчити у батьків
Світлана
1/23/2016 5:07:31 AM  |  IP: 31.41.91.***
Добре , що у казні є гроші на всі інші потреби міста - особоливо мільйони на дороги, які можна назвати руїнами...на все у них вистачає, а ДНЗ треба закривати, тому що плевати вони хотіли на підростаюче покоління, яке треба виховувати у нормальних умовах і при нормальному харчуванні. Все про що може думати влада, то це як наповнити свої кишені на майбутнє.

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News