• 5:48 PM
  • середа , 7-червня-2023

Співробітники 5-ї державної пожежно-рятувальної частини Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели перевірку стану протипожежного водопостачання району

  • 10/21/2015
  • Перегляди 736
  • Коментарі 0

Досвід гасіння пожеж свідчить, що протипожежне водопостачання є одним з основних факторів успішного гасіння значної кількості пожеж. Згідно із статистикою, кожна третя пожежа ліквідовується із використанням пожежних гідрантів та пожежних водоймищ.

З цією метою співробітники 5-ї державної пожежно-рятувальної частини Державної служби України з надзвичайних ситуацій  два рази на рік проводять перевірку стану протипожежного водопостачання району із складанням необхідних документів та врученням їх відповідальним керівникам для усунення виявлених недоліків.

До слова, така перевірка була здійснена в травні місяці поточного року. Аналізуючи стан протипожежного водопостачання в м.Іршава можна сказати, що кількість несправних пожежних гідрантів з минулого рокупішло на покращення. Протягом 2014 року та поточного періоду 2015 року Іршавським комунальним підприємством по водопостачанню проводиться  ремонт несправних пожежних гідрантів.

Проте через несправні пожежні гідранти та нестачу джерел протипожежного водопостачання в селах нашого району велика кількість пожеж ліквідовується із залученням значної кількості пожежної техніки та організації підвозу води. Тому під час виникнення пожеж завдаються великі матеріальні збитки, а найгірше те, що бувають випадки загибелі людей.  Нестача води призводить до того, що пожежно-рятувальна служба неспроможна у ряді випадків виконувати роботу з гасіння пожеж і рятування людей. Коли пожежні машини приїжджають на гасіння будівлі, споруди, житлового будинку, то виливають наявні 2,7 т води за 4 хвилини. Далі вони повинні підключитися до загальної подачі води у населеному пункті. Ось тут і починаються проблеми. Отримати воду спецтехніка може тільки через пожежний гідрант або інше джерело протипожежного водопостачання. На все це втрачається дорогоцінний час. Прикро й те, що до деяких пожежних водоймищ під’їзди та підходи захаращені, а в деяких селах зовсім відсутні, в результаті пожежні автомобілі займаються підвозом води з далеких  відстаней, що ускладнює гасіння пожеж.

Слід зауважити, що кожний заклад, установа і організація повинні бути забезпечені зовнішнім і внутрішнім протипожежним водопостачанням згідно з вимогами будівельних норм.  

Начальник чергової варти ДПРЧ -5 м. Іршава
 
Тарас Чушенко

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News