• 3:40 AM
  • понеділок , 5-червня-2023

Кандидати до райради №1 про регіоналів, бюджет і зміни в районі

  • 10/20/2015
  • Перегляди 4715
  • Коментарі 12

Нещодавно ми публікували інтерв’ю кандидатів в депутати до Іршавської міської ради, сьогодні пропонуємо вашій увазі чергову добірку інтерв’ю, але вже кандидатів до Іршавської районної ради. Нам вдалося поспілкуватись з Ольгою Чедрик («Об’єднання Самопоміч»), Михайлом Мочан (ВО «Свобода»), Петром Станко (ВО «Батьківщина»), Станіславом Сухан («Відродження») та Юрієм Фельцан («Конкретні справи»).


(фото з сторінки Ольги Чедрик у соцмережі facebook)

Ольга Чедрик, кандидат в депутати до Іршавської районної ради від політичної партії «Об’єднання Самопоміч»

Чому вирішили балотуватись до Іршавської районної ради, чому саме «Об’єднання Самопоміч»?
Ми підтримали Самопоміч ще до парламентських виборів, тому що  мені особисто дуже імпонують люди, які увійшли в «Об’єднання Самопоміч» та разом з цією партією увійшли в Верховну Раду. Нараз я не помилилась у своєму виборі. Чому Іршавська районна рада? Тому що зараз кожен з нас має брати на себе відповідальність за те що відбувається в країні. Ми не можемо бути осторонь подій суспільно політичного життя, тому вирішила йти кандидатом до районної ради, адже саме там можна впливати на розподіл бюджету,який має бути сформований відповідно до потреб кожного населеного пункту. Зараз коли йде масова децентралізація, ми маємо слідкувати за тим як розподіляються кошти у кожному селі та районі. 

Ваша команда. Чи є там колишні регіонали?
Нема. І ми так будували команду, щоб туди не потрапили регіонали так  і сама партія ставить вимоги до своїх кандидатів.

Фінансування партії. Хто фінансує виборчу програму?
Виборчу програму фінансують самі кандидати. Зробили для себе певний виборчий фонд, і з нього йдуть витрати на печатні матеріали.

Що зробили аби завоювати довіру виборців?
Наразі наша команда працює відносно політичних сил недавно, але вже за рік існування ми показали своїм виборцям, що робота партії не починається тільки за місяць до виборів. За весь рік ми старались допомагати армії, брати участь у різних заходах патріотичного характеру, робили різні акції, допомагали дітям з обмеженими можливостями, підтримуємо спорт, зокрема футбол, залучаємо до цього багато меценатів, людей які готові допомагати і через те що мають певну довіру до нашої команди, тому можуть надати кошти які ми спрямуємо на ті чи інші потреби.

Яким бачите майбутнє району?
Я б хотіла, щоб наш районі наша країна стали як європейські країни. Щоб у нас насамперед вс дотримувались законів, бо тільки таким чином ми зможемо щось змінити, допоки того не буде нам нема на що надіятись, адже тільки законність  призведе до певного чіткого порядку.(фото з сторінки Михайла Мочана у соцмережі facebook)

Михайло Мочан, кандидат в депутати до Іршавської районної ради від ВО «Свобода»

Чого вирішили балотуватись у депутати райради?
Хочеться змін, місцеві вибори це фундамент. Революцію Гідності до великого жалю звели нанівець всі зусилля і втрати на Майдані і т.д. . Хотіло б ся стати  депутатом і втілити те, що хлопці відстоювали на Майдані. 

Фінансування. 
Здебільшого йдеться за рахунок самих членів організації, і інколи , є в нашій партії  приватні підприємці, які дають нам кошти, щоб ми могли організувати роботу штабу.

Що ви зробили, аби завоювати довіру виборців?
Не буду приписувати собі нічого, але ми зробили дуже багато як на Іршавський район. Ми добилися заборони партії регіонів, ми відновили пам’ятний знак Воїнам загиблим за Україну, ми відстоювали земельні питання,ми відстоювали лісові масиви і екологічні проблеми вирішували. Ми пробували міняти систему районі, але до великого жалю аби її змінити треба починати зверху і до низу пускати. Ми відкривали пам’ятні дошки, відстоювали українську мову, навіть міська рада виділила землю під пам’ятник Шевченку. Про землю – з 1993 року містянам не давали землю, а давали землю наближеним до влади. У нас є програма захисту Українців, ми нею користуємось і плануємо свої дії. 

Яким бачите майбутнє району?
Можна багато чого собі придумати, але хотілося б, щоб наш район нагадував міста і села Європейського союзу. Щоб ти прийшов, а тобі довідку без хабара дали, щоб ти звернувся в медичний заклад, а тобі дали відповідну медичну допомогу, за земельну ділянку, щоб все було врегульовано і було по європейських стандартах.

Що першочергово втілюватимете в життя якщо прийдете до влади?
У нас є програма захисту українців, там є всі пункти, що ми будемо втілювати,ми нею будемо користуватися. Навіщо популістичні гасла про заборону корупції наведення ще чогось, з тим треба боротися і треба починати з верховних гілок влади, а не на низу. На низу як батько робить так сім’я  живе, як президент робить так і бачимо яке в нас господарювання і т.д.


(фото з сторінки Петра Станка у соцмережі facebook)

Петро Станко, кандидат в депутати до Іршавської районної ради від ВО «Батьківщина»

Чого вирішили йти в депутати знову, ви вже неодноразово балотувались, депутатом облради, головою райради? 
Було в мене більше сподівань, що іде покращення динаміки розвитку України і краю 10 років тому чим є наразі. Тому бачу, що політиків на яких можна б було покластись та довірити долю краю наразі небагато. Ситуація після Майдану суттєво не покращилась, а ще більше погіршилась - це стало для мене вагомим аргументом.  Усвідомлюючи і розуміючи, що я багато все-таки й володію, скажемо досвідом та професіоналізмом, вважаю своїм обов’язком не бути осторонь, включатись в вибори як в один з інструментів, який зможе змінювати життя на краще – це участь у виборах як до обласної ради так і до районної ради.  

Що вдалось втілити в життя на протягом всіх каденцій, зокрема й як голови районної ради?
Час свого перебування при виборних посадах представницької влади, у 2005-2006 році заступник голови облради, 2006 по 2010 роки голова райрадим.Іршава, вважаю найкращими взагалі і як для України в плані розвитку та для нашого краю. За цей час своєю гордістю вважаю реалізацію створення Національного природнього парку «Зачарований край», а також розвиток району та залучення інвестицій, а це понад 20-ти мільйонів гривень у соціальну сферу району з Міжнародного фонду, які відбулись саме за час мого керування.  Щодо дрібніших питань,то займав і займаюсь меценатством у всіх сферах соціального та культурного життя, це не залежить від депутатства, а є покликом і обов’язком кожного. 

Наукова діяльність. Зазначається у виборчому списку, що ви є  проректоромКарпатського університетуім..Волошина, як плануєте поєднувати роботу депутата та роботу проректора?
Сьогодні в мої проректорські функції входить напрямок міжнародних відносин навчального закладу, це не відбирає настільки багато часу, а ВУЗ є приватним. Тобто сумісництво депутат – проректор абсолютно законне і одне не перешкоджає іншому.

Хто фінансує Вашу виборчу кампанію?
На даному етапі всі витрати лягли на плечі нашої команди. Центральне фінансування – відсутнє. 

Що Ви зробили аби завоювати довіру виборців?
Я рівномірно роботу виконую завжди. Не має значення чи то було вчора, чи місяць тому чи рік назад. Робота має проводитись постійно. 

Регіонали . Чи є у Вашій команді колишні члени партії регіонів?
Ні, таких людей у нас немає. Це було принципове рішення, хоча скажу відверто, серед тих людей які були в партії регіонів є багато моїх знайомих, навіть друзів, але  «Сократ, хоть ты мой друг, но истина дороже» . Так іноді «Батьківщина» помилялась, не помиляєтьсятількитой, хтонічого не робить.

Ваші колеги по партії.  Багато людей в команді були на керівних посадах навіть колишні однопартійці.
Кожен вибирає свій шлях сам. Сьогодні партія «Батьківщина» це справді очевидно,що не проект, а саме партія професійних політиків. Де кожен бачить для себе можливості реалізації цілей для блага держави.  Я поки безпартійний,але середовище батьківшини знаю добре. Ми йдемо пліч опліч з багатьма вже більше15 років, у цій команді мені комфортно. Я з повагою відношусь до членів партії від центрального до районного рівня, таких як Сергій Соболєв, Олександр Каменяш, Зінич Ілля, Попович Іван Степанович (екс-начальник відділу освіти району) які продовжують залишатись у активі партії.  Щодо «паршивих овечок» які мали відношення до партії і були на керівних посадах сьогодні їхв партії не має, тому партія «Батьківщина» здатна самоочищатись. Наразі партія оновлюється політиками – професіоналами.

Програма. Що першочергово хочете втілити в життя?
Хочеться щоб було на належному рівні питання та виконання  адміністративних послуг . Це питання наразі пов’язане з областю, але маючи гідну та хорошу команду на рівні району, думаю цю ситуацію можна змінити. Люди не повинні шукати довідку для довідки і перебувати в чергах годинами, а це все має здійснюватись швидко і якісно. 
Ми живемо близько до кордонів – проблема розмитнення техніки та авто. Як на мене, то нетреба все розмитнювати, а можна скажімо застосувати систему, щоб давала можливість оплати одного відсотка від вартості обладнання чи авто на використання на один рік на території нашої держави.  
Найболючішим для нашого краю є  використання природних ресурсів, і ніхто нікого не карає. Дати можливість місцевим радам самостійно розпоряджатись своїми ресурсами, зробити для цього абсолютно прозору і зрозумілу систему.  
Соціальна сфера – організація мед закладів, шкіл та садочків – їм має надатись пріоритет. Розвиток спорту - головна робота з молоддю. Найпростішим та ефективним на сьогодні є створення антивандальних спортивних майданчиків, щоб вони були в кожному селі і по декілька, включали в себе бруси і турніки, спортивні поля для волейболу і футболу. В районі реально створити майже 100 таких майданчиків. Можна створити й великий комплекс у Іршаві, та як дитина з Лисичова добиратиметься в Іршаву? Майданчики створити абсолютно реально, частину витрат готовий взяти на себе, впевнений, що знайдуться охочі долучитись.  
У комплексі «Басейн» ми побачили неспроможність влади будувати. Відповідальні за недобудований басейн лежить на колишніх регіоналах та членах Єдиного Центру. Цей об’єкт однозначно, треба передати на баланс міста, зробити комунальною власністю. Зробити з нього нормальний комплекс, який зможе працювати як на комерційній основі такі на державній. Повинна йти ініціатива від голови міста та депутатського корпусу міської ради. 
(фото з мережі)
Станіслав Сухан, кандидат в депутати Іршавської районної ради від політичної партії «Відродження»

Ви колишній регіонал, голова районної ради , 20 лютого мітингувальники добились вашого зняття , чому вирішили балотуватись знову? 
Я житель Іршавського району, я житель міста Іршава, я тут працюю, провів тут все свідоме життя. Говорити чому йду знову- ситуація в яка тепер в державі спонукає до дій. Спонукає йти у місцеві ради, робити активні дії. Для мене завжди люди ділились на дві категорії  : люди які можуть щось зробити  і люди які не можуть абсолютно нічого робити. Воно йде поряд з політиканством, поряд з паром, а є просто реальна робота, за яку можна завжди відповісти, а народ вже оцінює по-своєму не враховуючи в якій партії людина знаходиться. Ніколи не ділив людей за ознаками партійності. У нас відсутня політична культура, ситуативно може мінятись політиканство і приналежність до тої чи іншої партії. Прикладом можу бути не тільки я, а й список депутатів, що поміняли 5-6 партій. Для мене ніколи не було основним хто в якій партії знаходиться. Чому саме   «Відродження». Чудова команда. Сама назва «Відродження» говорить сама за себе. Країну потрібно відроджувати. Відроджувати самобутність Іршавщини.  Мова йде про відродження самобутності Іршавщини, бо протягом свого життя я бачив Іршавщину по різному в різні етапи її життя. Бачив з прекрасними освітянськими колективами, я бачив Іршаву може й не такою з елегантними формами споруд, бачив Іршаву чистою. Іршавський район завжди мав і художню самодіяльність, прекрасні хори, прекрасні мистецькі колективи, де кожен населений пункт мав свою спортивну історію. От у цьому плані це для мене «Відродження». Формування «Відродження» на рівні міської та районної  ради повністю незалежне, без вказівок зверху.

За період вашого головування майже всі депутати райради отримали земельні ділянки, як таке можливо, бо багато людей в черзі з 1993 року…
Я теж в черзі був з 1992 року на землю. Якщо ви побачите списки хто отримав  протягом цих років у Іршаві землю то питання настільки риторичне, настільки в тіні того що сталося з цими земельними ділянками. Я думаю, що більше це питання турбує моїх політичних опонентів, які звичайно були в мене з інших політичних сил і з інших владних структур. Прийшовши  у 2010 році на пост голови райради в мене було питання тільки одне – об’єднати всіх депутатів районної ради, якщо в побачите стенографію голосувань сесії райради, то може була тільки одна сесія де проти голосувало тільки один-два депутати. З юридичної точки зору, жодного підпису під документами про виділення земельних ділянок немає. Заяви депутати писали на ім’я голови РДА, то є виконавчий орган , який виділяє земельні ділянки. Я готовий був навіть йти на сесію міської ради, чи виступити на сесії районної ради, мати дискусію з міським головою, з опонентами, які дуже політизували це питання. Замовником була райдержадміністрація, всі дії і соціальний напрямок того розподілу цілого шматка , (мова йде про Ставліш), структура,  дорога та  каналізаційний водопровід, все було так зроблено як вимагає того чинне законодавство. Депутати Іршавської районної ради, багато хто з них живе в місті, по-перше стояли на черзі, я не бачу нічого поганого в тому, що житель Іршавського району напише заяву в РДА, в комісію, що займається даними питаннями її задовольнить. Є прецинденти, що коли ділянку отримували не за черговістю. Є у нас один чиновник, котрий говорить : «Ти маєш тоді проблеми коли щось робиш, а нічого не робиш то й не маєш ніяких проблем». А хочу звернути вашу увагу скільки вже роздали землі на хвилі 2014-2015 років, людям які перебували тільки місяць в черзі. Для цього існує прокуратура, існує поліція – вони й повинні це все відслідковувати. 

Ваша команда. Чи є там колишні ваші колеги по партії регіонів?
Є. Якщо ви подивитесь історично політичний стан району то  і зараз з таким планом формування йде таке – всіх своїх людей розкидати по різних партіях і в Батьківщину, і в Самопоміч і в Єдиний Центр.Формує це все політична сила, яка себе асоціює з лідером політичного руху.  Я не формував список партії регіонів у 2010 році, були свої керівники політичної сили, які більшу увагу тому приділяли. Те що зараз наприклад 6 людей знаходяться в списку Єдиного Центру, я з великою повагою відношусь до них. Чого цих людей взяли в список, мабуть тому, що вони є хорошими керівниками, хороші громадські активісти, мають авторитет у своїх громадах і я б ніколи не зациклювався на політичній приналежності до тої чи іншої партії. Буває іноді хороша партія і такий пустоголовий депутат, а буває й навпаки. 

Фінансування виборів. Хто фінансує вашу виборчу програму?
Виборча програма фінансується з рахунок команди, що йде на вибори. Нарівні фінансування я бне сказав, що воно велике, по мінімуму агітаційний матеріал. Все йде на громадських засадах, не порушуючи виборче законодавство. Мийдемо до людей, розказуємо свою позицію. Як вони її оцінять ми побачимо 26 жовтня. Хотілось би звичайно зробити багато ще хорошого для жителів, бо багато чого не встигли виконати. 

Що зробили аби завоювати довіру виборців?
Ми йдемо до конкретних людей і вирішуємо конкретно проблеми на місцях. Не називаючи прізвищ,  не етично б було називати, ми допомагаємо з лікування людям,  вирішення не лише юридичних питань, а й фінансування багатодітних сімей, навіть оплата навчання у ВНЗ.

Яким бачите майбутнє району?
Я оптиміст по життю. Якщо зникне ця карта політиканства і до влади прийдуть люди які дійсно можуть щось зробити, зробити не тільки на словах, а й на ділі – це буде прекрасно. Адже йдучи до влади, сіяти обіцянки починаючи спорудженням окремих соціальних об’єктів закінчуючи створенням робочих місць. Ну ви просто оцініть хто дає ці обіцянки і прослідкуйте хронологію тих обіцянок, чи довели вони хоч одну свою справу до кінця. Для мене завжди є принцип – якщо є початок, о має бути і кінець тої справи. Я думаю що люди це все бачать, оцінюють твій вклад у соціальне становище, людей важко обманути.  розумні люди. Все що зробилось протягом цих років, робив я не сам,робив разом з командою, при підтримці депутатського корпусу.  (фото з сторінки Юрія Фельцана у соцмережі facebook)

Юрій Фельцан, кандидат в депутати до Іршавської районної ради від політичної партії «Конкретні справи»

Виколишній голова РДА,  діючий депутат райради, минула каденція – депутат –ЄЦ, наразі балотуєтесь від партії «Конкретні справи»…
Так сталося,що не все мені в Єдиному Центрі було комфортно, було багато речей з якими я був не згідний, тому ти або в команді і погоджуєшся з усім, або ти маєш піти,тому я все добре обміркував і пішов. Чому «Конкретні справи»? У партії «Конкретні справи» я безпартійний, не секрет, що у нас була створена команда від «Народного фронту»,але він прийняв рішення, що не йде на місцеві вибори і тоді була створена команда , що йде самостійно. Мені сподобався бренд, депутат райради повинен бути не просто депутатом, бо я знаю дуже багато депутатів,які як особистості дуже цікаві, мають великий авторитет, але як депутати вони дуже слабі. Депутат тоді сильний коли він за кожен рік може сказати, зробив те,  те і те. 

Фінансування. Хто фінансує Вашу передвиборчу програму?
Нема фінансування. Ми самі фінансуємо себе. Намагаємось не викидати багато коштів на рекламу агітаційну, один біг-борд .

Що ви зробили аби завоювати довіру виборців?
Ми набрали в команду авторитетних людей, які мають довіру.За цей рік за моєї ініціативи перекрито дах школи , був з учителями на звіті директорів, попросили мультимедійний проектор – купив, відкрили у нас у громаді групу юних дзюдоїстів, бо минулого року купив спортивні мати. Провели спартакіаду, сім’ї можуть покататись на брічці безкоштовно, та невеличка нічна програма. В цьому році для команди купив футбольну форму, футбольні м’ячі є одним з тренерів. Є такі конкретні справи, їх треба робити.

Чиє у вашій партії колишні регіонали?
Я думаю, якщо проаналізувати то є. Не цікавився, вважаю, що людина у партії це так як чоловік одружується. Невдало ти женився, не вдало вступив у партію, іти маєш право вийти,  так як я зробив особисто. Був у партії, мені було дискомфортно і я вийшов.  Так, я колись боровся з СДПУ (о), але я не бачу в тому що людина там була. Важливо щоб людина мала довіру, авторитет і щось вміла робити.  

Що першочергово плануєте зробили в районі, яким бачите його майбутнє?
До своїх кандидатів звернувся з такою пропозицією, щоб кожен сформував по три-чотири питання по своєму округу. Особисто у мене – це у Греблянській школі треба опалення переробити, треба спортивний майданчик побудувати, у нас дорога через село дуже аварійна  опалення у ДНЗ, чи його добудова. Звичайно в районі є багато спільних питань, скільки нарікань на автотранспорт, на перевезення – елементарне таблички. Це вимагає невеликих коштів, але треба робити. Є ще питання залучення інвестицій, її не лише треба написати , треба правильно під неї підвести кошти, залучення інвестицій і створення робочих місць. Створення приємного клімату для інвестицій, давати якість пільги для європейців, які тут відкривають свої філії. Простий приклад – є підприємець, йому треба 5 поварів, чому центр зайнятості йому їх не підготує? 

Irshava News


Коментарі (12)
аха!!!!
11/10/2015 3:12:14 AM  |  IP: 194.60.77.***
рада вибрана урааааа... а взагалі то нові лиця де?
аха!!!!
11/10/2015 3:11:53 AM  |  IP: 194.60.77.***
рада вибрана урааааа... а взагалі то нові лиця де?
Пішта
10/25/2015 4:04:05 AM  |  IP: 37.54.142.***
Видиться мені,що ісі кандидати в депутати добре роблять што ся балатувуть сим уни собі підпсують приговор,бо нарід іх буде рвати на ряндя
виборець
10/23/2015 12:54:11 AM  |  IP: 194.0.157.***
о так ви бачете двоє останніх з нашої україни вони тільки перефарбувалися. думали їх не впізнають
Станко
10/22/2015 11:10:45 AM  |  IP: 193.34.172.***
ммм!Ви маєте бурну уяву про білецьку братву.На початку 90-х вищесказана..., справді могла дати відсіч різним гопникам(Мукачівським,Київським і т.д.), які наїзжали на підприємців району.В середині 90-х ,вищесказана...,стала активною підтримкою національно-демократичних в районі в боротьбі з комуністичною владою яка гальмувала розвиток незалежної України.З кінця 90-х,до цього часу Станко мав відносно незалежну послідовну політичну позицію,зроблено за його активної участі ряд соціальних проектів,був активним учасником Помаранчевої революції та революції Гідності,зроблено ряд волонтерських допомог та міроприємств від початку АТО на сході України.За весь час опирався фінансово тільки на свою родину,яка займається господарською діяльністю більше 15 років,за весь сплачено більше 10млн.гривень податків,біля 150людей працевлаштовано(2005-2010було більше 300),всі об'єкти придбані на вторинному ринку або через аукціон.Щодо "поганял", то в наші дитячо-юнацькі часи його треба було заслужити та відстояти щоб його до цього часу пам'ятали."ммм"-ви себе визначили самі....На початку 90-х,це було аферістичне підприємство яке надурило на мільярди грошей мільйони людей на території тодішнього СНГ,отже ви-АФЕРіСТ,з якого якщо є якась користь в суспільстві то я готовий зустрітись та вибачитись,якщо немає користі- то як ви до цього часу сопіли в дві дирки так і сопіть дальше...
ги-ги
10/21/2015 3:54:49 PM  |  IP: 46.200.37.***
Люди добрі но куди они всі лізуть. Суханови крила спати не мішають, прямо золотий чоловік так много зробив (для себе)а його не оцінили.
ммм
10/21/2015 3:15:03 PM  |  IP: 31.134.105.***
міша мочан 3класи,петро станко(сталін) лідер білецької братви(арбуз,жулик....і много других поганял із його банди)у 90-их просто БАНДИТ,,, як наша країна буде розвиватися коли у списку кандидатів практично нема нормального кандидата

Пішта
10/21/2015 2:48:44 PM  |  IP: 37.54.142.***
Бажавбим сим усім кандидатам нараз познимати своі кандидатури і не заікати ся за державність та іх трудолюбивість,чиляди вони шахраі і добрі злодіі,іх не вибирати треба а гнати віником і бажано до вязниці
Оксана
10/21/2015 12:16:08 PM  |  IP: 173.63.144.***
Нехай в депутати прийдуть молоді люди , а ті , що вже були нехай займаються своїми справами , бо вони вже себе показали , хто вони є. Я за молодих, тільки жаль, що не можу проголосувати, бо виїхала на заробітки
Оксана
10/21/2015 10:15:48 AM  |  IP: 173.63.144.***
Всі хто був уже при владі себе показа і дайте дорогу молодим! Такі як Сухан, Станко , Фельцан і т.д. Займаєтесь своїм бізнесом, нехай молоді ідуть до влади!

Prev12Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News