• 8:10 PM
  • понеділок , 3-жовтня-2022

На вихідних відбувся зліт юних туристів Іршавщини

  • 10/12/2015
  • Перегляди 971
  • Коментарі 0

Осінні барви завжди милують наше око, приваблюють, кличуть бути ближче до природи, а тепле осіннє сонце віддає нам своє останнє тепло, ніби прощається напередодні зими. Саме в таку теплу осінню пору Іршавська районна станція юних туристів (директор Іван Терпай) традиційно проводить перший масовий захід в навчальному році – Зліт юних туристів Іршавщини, присвячений Всесвітньому дню туризму і на який з нетерпінням чекають всі вихованці гуртків району. Підсумки цього Зльоту будуть занесені до «Кубка Іршавщини – 2016» - змагань з першості по туризму в районі, який проводиться вже на протязі 11-ти років. 

Отож, з  9 по 11 жовтня 2015 року дитячий оздоровчий табір «Смерековий камінь» , що в урочищі «Кам’янка» (директор Олена Папп), радо зустрічав дітей для участі у змаганнях районного зльоту юних туристів Іршавщини. Цього року у даному заході прийняло участь понад 230 вихованців туристсько – краєзнавчих гуртків з різних куточків нашого району. Всі учасники були поділені на дві групи згідно їх віку: у молодшій віковій групі змагалися  41 команда, а в старшій - 16 (по 4 учасники в кожній). 

Розпочався « Зліт туристів» з урочистої лінійки-відкриття. Зі словами вітань до юних туристів звернувся Іван Терпай –директор Іршавської райСЮТур та Василь Турянин – головний спеціаліст Іршавської РДА. З програмою зльоту та правилами проведення змагань всіх учасників ознайомив Олександр Осійський – заступник директора Іршавської райСЮТур.  Програма зльоту (як і в попередні роки) складалася з двох основних частин: краєзнавчої та спортивної.  У краєзнавчій частині кожна команда  демонструвала свої знання у шістьох вікторинах: «Географічне, історичне, екологічне, етнографічне та історичне краєзнавство», вікторини «Цікавий туризм» та «Долікарська медична допомога». Спортивна програма включала в себе змагання з техніки пішохідного туризму та «Мікроспринт» (орієнтування на місцевості без компасу). Окрім змагань юні туристи провели краєзнавчу екскурсію по визначних місцях урочища «Кам’янка», відвідали монастир Святого Пантелеймона, гірсько-лижний підйомник та печеру.  Щовечора для всіх учасників Зльоту було організовано святкову дискотеку, яку проводили випускники гуртка «Пішохідний туризм» при Білківській ЗОШ І-ІІІ ст№1. В суботу кожен гуртківець зміг скуштувати смачний боґрач, який організував приватний підприємець з Імстичова – Юрій Пітра.

 На районному «Зльоті юних туристів» переможців, як завжди, було багато, оскільки нагородження відбувалося за підсумками кожної вікторини. А в цьому навчальному році змагатися було ще приємніше, оскільки на всіх переможців чекали подарунки від приватного підприємця з Білок – Наталії Горзов. Загальний підсумок Зльоту проводився за сумою балів у краєзнавчій та спортивній програмах.  Нагородження переможців відбулося на урочистій лінійці в неділю, на якій присутнім був Іван Турянин – головний спеціаліст Іршавської РДА та Богдан Ільницький – заввідділом екскурсій і походів Іршавської райСЮТур. Отож, після трьох днів змагань  переможцями серед учасників молодшої вікової групи стала команда «Спортивний туризм» при  Білківській ЗОШ І-ІІІ ст..№1 у складі: Діана Цогла, Михайло Симканич, Олександра Горзов та Богдан Зейкан  ( керівник гуртка:Почоменко Е.М.); друге місце посіла команда гуртка «Пішохідний туризм» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Максим Капітан, Юліанна Лендєл, Олександра Лутак та Аліна Кіш (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).  Третє місце отримала команда гуртка «Історичне краєзнавство» при Луківській ЗОШ І-ІІ ст.. у складі: Антоніна Симканич, Ксюша Завадяк, Мирослава Вербич та Василь Попадинець (керівник гуртка: Шонін О.М.).  

Серед учасників старшої вікової групи перемогу отримала команда гуртка «Спортивний туризм» при Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Едуард Сушанин, Вікторія Кампо, Марян Осійський та Іван Клюса (керівник гуртка: Олександр Осійський); друге місце завоювала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 у складі: Кирил Попик, Олександр Ізай, Олександр Орлицький та Олександра Саморук (керівник гуртка:Дутка М.М.). А третє місце отримала команда «Спортивний туризм» при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Олег Боднар, Алла Панич, Вікторія Гойс та Владислав Батрин (керівник гуртка: Боднар О.Д.).

Три дні перебування на «Зльоті юних туристів» пролетіли дуже швидко. Змагання, вікторини, нові знайомства, вечір розваг і хороший настрій назавжди залишаться в дитячих серцях. Дирекція та педагогічний колектив Іршавської райСЮТур щиро вдячні всім, хто залучився до даного заходу і зробив все можливе, щоб він пройшов на високому рівні.

 Наступна зустріч юних туристів відбудеться під час осінніх канікул при  проведенні районних змагань з «Туристичного побуту» в околицях с.Лоза.
     
Леся Осійська, методист Іршавської райСЮТур
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News