• 12:17 AM
  • понеділок , 30-січня-2023

На Іршавщині проводять зліт юних туристів району

  • 10/14/2014
  • Перегляди 1275
  • Коментарі 0

Іршавська районна станція юних туристів традиційно проводить перший масовий захід в навчальному році – Зліт юних туристів Іршавщини, присвячений Всесвітньому дню туризму і на який з нетерпінням чекають всі вихованці гуртків району.

Підсумки цього Зльоту будуть занесені до «Кубка Іршавщини – 2015» - змагань з першості по туризму в районі, який проводиться вже на протязі 10-ти років.

В цьому році даний захід дещо відрізнявся від попередніх, оскільки співпав із святкуванням 25-річчя з дня створення Іршавської районної станції юних туристів. З такої нагоди дирекція та педколектив даної установи вирішив організувати зустріч з тими людьми, які започаткували діяльність туристсько-краєзнавчих гуртків у нашому районі, з тими, хто першим повів юних туристів незвіданими стежками у їх перші походи.

Тепер ці люди стали нашими наставниками і добрими порадниками, часто відвідують заходи, що проводить Іршавська райСЮТур, спостерігають за нашою роботою, дають цінні поради.

Отож, з  10 по 12 жовтня 2014 року дитячий оздоровчий табір «Смерековий камінь» , що в урочищі «Кам’янка», радо зустрічав дітей для участі у змаганнях районного зльоту юних туристів Іршавщини.

Цього року у даному заході прийняло участь 212 вихованців туристсько – краєзнавчих гуртків з різних куточків нашого району. Всі учасники були поділені на дві групи згідно їх віку: у молодшій віковій групі змагалися  39 команд, а в старшій - 14 (по 4 учасники в кожній).

Розпочався « Зліт туристів» з урочистої лінійки-відкриття. З програмою зльоту та правилами проведення змагань всіх учасників ознайомив Олександр Осійський – заступник директора Іршавської райСЮТур.  Програма зльоту (як і в попередні роки) складалася з двох основних частин: краєзнавчої та спортивної.  У краєзнавчій частині кожна команда  демонструвала свої знання у шістьох вікторинах: «Географічне, історичне, екологічне, етнографічне та історичне краєзнавство», вікторини «Цікавий туризм» та «Долікарська медична допомога».

Спортивна програма включала в себе змагання з техніки пішохідного туризму та «Мікроспринт» (орієнтування на місцевості без компасу). Окрім змагань юні туристи провели краєзнавчу екскурсію по визначних місцях урочища «Кам’янка», відвідали монастир Святого Пантелеймона, гірсько-лижний підйомник та печеру. Для всіх учасників Зльоту було організоване гаряче харчування.

 На районному «Зльоті юних туристів» переможців, як завжди, було багато, оскільки нагородження відбувалося за підсумками кожної вікторини. Загальний підсумок Зльоту проводився за сумою балів у краєзнавчій та спортивній програмах.  Нагородження переможців відбулося на урочистій лінійці, на якій присутнім був Андрій Андрішко – головний спеціаліст відділу освіти Іршавської РДА. Отож, після трьох днів змагань  переможцями серед учасників молодшої вікової групи стала команда Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ст..  у складі: Михайло Дьордь, Владислав Василинець, Ярина Приймич і Неля Тодавчич ( керівник гуртка:Яна Семедій); друге місце завоювала команда з Дубрівки  у складі: Ростислав Фельцан, Тетяна Зовдун, Марина Федорчанич та Ангеліна Мориляк (керівник гуртка: Тетяна Білак). А третє місце отримала команда з Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Денис Маргіта, Рената Сухан, Аліна Кіш та Юліана Лендєл (керівник гуртка:Еріка  Шкіря). 

Серед учасників старшої вікової групи перемогу отримала команда Ільницької ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Вікторія Кампо, Едуард Сушанин, Антоніна Козар та Іван Клюса (керівник гуртка: Леся Осійська); друге місце завоювала команда з Сухівської ЗОШ І-ІІ ст..у складі: Михайло Пупена, Марія Кремінь, Анатолій Кузан та Анюта Ряска (керівник гуртка: Іван Марканич). А третє місце отримала команда Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Сергій Маланка, Олександр Зеленяк, Станіслав Маюр та Катерина Дурда (керівник гуртка: Наталія Черепко).

Три дні перебування на «Зльоті юних туристів» пролетіли дуже швидко. Змагання, вікторини, нові знайомства, вечір розваг і хороший настрій назавжди залишаться в дитячих серцях. Надіємося, що такою ж незабутньою стане й перша зустріч «ветеранів» дитячого туризму, оскільки приємні спогади про перші походи і веселі пригоди тих часів були цікавими і повчальними для молодого покоління керівників гуртків.

Наступна зустріч юних туристів відбудеться під час осінніх канікул при  проведенні районних змагань з «Туристичного побуту».


Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТУР


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News