• 5:09 PM
  • четвер , 7-липня-2022

Експерти про звільнення Лунченка: Це логічно

  • 9/17/2014
  • Перегляди 1466
  • Коментарі 0

Мукачево.Net звернувся до провідних закарпатських аналітиків з проханням прокоментувати останнє кадрове рішення в краї – звільнення Валерія Лунченка з посади голови Закарпатської ОДА та призначення на його місце Василя Губаля.


Це відбулося у понеділок, 15 вересня, відразу після партійних з’їздів, на яких були оголошені формати та списки на майбутні парламентські перегони.

Михайло Шелемба, політолог, апірант кафедри політології та державного управління УжНУ:

– Дана ситуація витікає із подій, які сталися на загальноукраїнському політичному рівні, а саме –  балотування прем’єр-міністра А. Яценюка та Президента України П. Порошенка різними командами на позачергові парламентські вибори 2014р. Відповідно, це призвело до ротації на регіональному рівні. Президент призначив на посаду в.о. голови облдержадміністрації В.Губаля, який перебуває в політичній команді В. Балоги. Він разом зі своїми братами буде балотуватися від Закарпатських мажоритарних округів від “Блоку Петра Порошека” у Верховну Раду, а В. Лунченко йтиме разом з “Народним фронтом” в списку якого має 19 позицію.

З моменту свого призначення пан Лунченко почував себе не впевнено на посаді очільника краю, свідченням цього є сумісництво на двох посадах Голови облдержадміністрації та депутата Верховної ради України. Колишньому “губернатору” доводилося маневрувати в політичному морі Закарпаття, яке після Революції Гідності було розшаровано.

Політичної стабілізації на Закарпатті слід чекати вже після проведення виборів до органів місцевого самоврядування, які повинні завершити процес перезавантаження влади в Україні.

Олександр Пєлін, соціолог, голова Асоціації соціологів Закарпаття:

– У період передвиборної кампанії, відставку Валерія Лунченка можна трактувати або як свідоме ослаблення позицій "Народного фронту" в Закарпатті, або як узгодження позицій фронтовиків з найбільш реальним суперником – "Блоком Петра Порошенка". Це дещо знижує ймовірність гіпотези про узгодження позицій призначення в.о. губернатора Закарпаття Василя Губаля. Це призначення можна вважати нейтральним або джентльменським фактом, здатним загострити передвиборчу боротьбу в Закарпатті.

Віктор Пащенко, соціолог, керівник Закарпатського інституту політичних досліджень:

– Зміну очільника Закарпаття варто розглядати як пакетне рішення. Перше, що видно одразу – це оголошення політичної підтримки партією «Блок Петра Порошенка» закарпатським висуванцям в нардепи, серед яких Роберт Горват, брати Балоги та Петьовка. І призначення нового «губернатора» слід розглядати саме в цьому пакеті політичних рішень.

Валерій Лунченко був представником «Народного фронту» Яценюка. Відповідно, зняття його з посади означає, що домовленість по кадрових питаннях із партією Яценюка не відбулася. Тим більше, формальний привід це зробити був давно, адже Лунченко суміщав свою посаду із депутатством.

Отже, в даному пакеті рішень область політично «домовилась» з Ударом та Єдиним Центром. І саме в цьому контексті і слід розглядати призначення нового «губернатора», який з 2010 року є політично близьким з Єдиним Центром.

Щодо особи Василя Губаля, то це виходець з бізнесу, який в політиці зовсім недавно (з 2010 р.), представник місцевого самоврядування. Не пов’язаний з політичною елітою ні на місцевому, ні на державному рівні.

Зараз його головне завдання – це не зміцнення політичної вертикалі, а пристосування ОДА і райдержадміністрацій до потреб місцевого самоврядування, особливо в контексті того, що «Блок Петра Порошенка» веде курс на ліквідацію останніх, і заміну їх виконкомами.

Валерій Лунченко та Василь Губаль мають принципову відмінність. Якщо перший  у своїй діяльності був повністю «зав’язаний» на Києві, то   новопризначений очільник Закарпаття не має міцних зв’язків із центром, а більше опирається на місцеву еліту та політичні сили, зокрема Єдиного Центру.

Юлія Барабан

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News