• 9:11 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

Звітувала очільниця відділу культури та туризму

  • 9/9/2014
  • Перегляди 1312
  • Коментарі 0

Протягом даного періоду в закладах культури Іршавського району робота спрямовувалась на організацію культурно-дозвіллєвих заходів по збереженню та примноженню культурних надбань краю, активізацію роботи колективів художньої самодіяльності.

З метою збереження подальшого розвитку самодіяльного мистецтва протягом вказаного періоду відділом організовано та проведено близько 40 культурно-дозвіллєвих заходів. Серед них варто відмітити, заходи по відзначенню Дня Незалежності України, Дня Державного прапору, 1025 річниці Хрещення Русі, святкування якого чи не вперше проводилося в районі. У новому, розширеному форматі проведено фестиваль вертепів та колядницьких колективів «Іршавський бетлегем». Проведено ряд заходів по відзначенню новорічно-різдвяних свят, організовувались фестивалі для багатодітних творчих родин, благодійні та духовні дійства, цього року в рамках святкування дня незалежності проведено благодійну акцію « Таланти Іршавщини за мир в Україні» Акція розрахованв на патріотичне виховання підростаючого покоління, адже основними учасниками були саме діти… 31 серпня 2014 року в с.Ільниця спільно з сільською радою та депутатським корпусом відбулося відкриття меморіальної дошки з нагоди 100-річчя дня народження письменнику-прозаїку Василю Фенича, а 11вересня цього троку відбудеться освячення пам’ятника на могилі В. Фенича в м. Мукачеві.

Цього року, враховуючи події на сході України, відмінено вже практично повністю підготовлений фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів Гамора -2014, та  ряд культурно-розважальних заходів, які, сподіваємось, будуть проведені в наступному році. 

Художні колективи успішно виступали як за межами району, області так і за межами України. Варто відмітити участь фольклорного ансамблю «Іршава» в міжнародному фестивалі колядницьких гуртів, м. Сніна, Словаччина, участь фольклорного колективу «Кирниченька» та народного майстра Антоніни Дурда у Міжнародному телевізійному конкурсі «Ліптовська сніжинка» Словаччина,  участь народного фольклорного ансамблю  «Іршава» та народного хору лікарів   у святкуванні днів фольклорної музики,  м. Сніна, Словаччина; участь зразкового фольклорного ансамблю «Кирниченька» у Міжнародному фестивалі-конкурсі народного мистецтва «Олімп збирає таланти» у Греції та у Міжнародному фестивалі інтернаціонального фольклору в Італії.

Іршавський район був успішно представлений художніми колективами та народними майстрами  на фестивалях, що проходили в містах Київ, Івано-Франкіськ, Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст, Великий Березний, Воловець та інші.  Практично на всіх цих заходах наші колективи здобували призові місця чи поверталися з перемогами.

Практично жодне державне чи професійне свято, а також духовні,  релігійні, спортивні та інші масові заходи не проходять поза уваги й участі районного відділу культури і туризму РДА.

Велика увага приділяється активізації роботи бібліотек. Цього року зросла  кількість організаційно-масових заходів, які проводяться у бібліотеках, а звідси і кількість відвідувачів.

Традиційними в кожній бібліотеці стали дні вшанування Тараса Шевченка, творчі акції до державних свят, пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв письменників.

Вивчення читацької аудиторії показало, що найбільший відсоток всіх користувачів обслуговуються у бібліотеках-філіях. Це такі категорії людей як  вчителі, медики, службовці, безробітні, а також люди з особливими потребами, з яких 170 чоловік обслуговуються працівниками бібліотеки «на дому».

Вже 3 роки як у бібліотеці відкрито Центр вільного доступу до мережі Інтернет. Завдяки програмі «Бібліоміст» в нашому районі комп'ютеризовано і 5 сільських бібліотек в селах - Великий Раковець, Чорний Потік, Негрово, Загаття, Ільниця.   Користувачами є представники найрізноманітніших верств населення. За допомогою отриманої  комп'ютерної техніки  бібліотеки організовують скайп-трансляції масових заходів, навчають всіх охочих освоїти комп'ютерну грамоту.

В районі працює 8 дичячих шкіл мистецтв, в яких навчається 1652 дітей на 9 відділах. В школах району працює 160 викладачів. Учні здобувають спеціальності за напрямами фортепіано, скрипка, баян, домра, гітара, духові інструменти, образотворче мистецтво, хореографія.

Робота  педагогічних колективів дитячих шкіл мистецтв спрямовується  на поглиблення навчально-виховного процесу, підвищення ефективності методичної та позакласної роботи, поглиблення знань учнів з усіх навчальних дисциплін. Проведено всі планові «академконцерти» та прослуховування випускників. Використовуються різні форми роботи з учнями, а саме:  відкриті уроки з різних музичних дисциплін, концерти, лекції-бесіди, педагогічні читання, огляди робіт образотворчих класів, відділів та виставки.

Протягом навчального року в школах проводяться огляди-конкурси за спеціальностями серед учнів, кращі з яких приймають участь в районних конкурсах на професійність гри на музичних інструментах. Учні образотворчих відділів приймають участь в районних фестивалях а також в Ужгороді та Києві роботи яких відзначалися нагородами.

На сьогоднішній день в дитячих школах мистецтв району проведено і затверджено тарифікації викладачів за спеціальностями, всі дитячі школи мистецтв готові до нового навчального року, що було відмічено на колегії викладачів дитячих шкіл мистецтв в обласному управлінні культури в м.Ужгороді 29 серпня 2014 року.

Розвитку туристичної галузі району також надається значна увага. Іршавщина була представлена в обласному музично-драматичному театрі де відбулася найбільша в області ХІІ Міжнародна туристична виставка - ярмарку «Тур’євроцентр Закарпаття-2013» і туристичний фестиваль «Євро Карпати-2013».

На заходах було презентовано досягнення нашого району - перелік рекламно-інформаційної продукції - туристичні карти, листівки, буклети з туристичними куточками краю.            

Особливу увагу у відвідувачів виставки викликало залізне дерево, виковане ковалями кузні-музею «Гамора» та вироби сільськогосподарського ужитку. Також присутніх вразила сувенірна продукція народних умільців нашого краю.

На даний час проходить підготовка до участі у ХІІІ Міжнародній туристичній виставці - ярмарці «Тур’євроцентр Закарпаття-2014» і туристичному фестивалі «Євро Карпати-2014».

Серед проблемних питань в роботі галузі є відсутність власного транспортного засобу (автобуса), з яким би художні колективи могли частіше виїзджати за межі району, необхідні кошти для придбання народних костюмів художнім колективам, друку туристичної карти району та атласу, які на даний час є розроблені і готові до друку, але, на жаль, Постанова кабінету міністрів України №65 забороняє фінансування подібних заходів.

Серед першочергових завдань, які стоять перед відділом, є впровадження альтернативних енергоносіїв та перехід на економічні системи опалення, проведення планових ремонтів приміщень районного будинку культури, дитячих шкіл мистецтв, впровадження в діяльність бібліотек сучасних інформаційних технологій тощо.

Приємно відмітити, що чимало заходів, які проводяться відділом культури і туризму РДА, не обходяться без участі чи підтримки депутатів районної ради.
 
 
Начальник відділу культури і туризму                                 
райдержадміністрації                                                               Ганна Матіко

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News