• 4:02 AM
  • субота , 10-червня-2023

Прем'єр-міністри України та Словаччини відкрили реверс газу зі Словаччини до України

  • 9/2/2014
  • Перегляди 1253
  • Коментарі 0

 У вівторок, 2 вересня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та Директор департаменту внутрішнього енергетичного ринку Європейської комісії Клаус-Дітер Борхардт запустили у промислову експлуатацію газогін «Вояни-Ужгород» у місті ВелькеКапушани (Словаччина).

На урочистій церемонії відкриття газогону Арсеній Яценюк від імені Уряду України висловив вдячність Уряду Словаччини «за допомогу і реальну співпрацю в забезпеченні енергетичної безпеки»: «Ми стоїмо перед великими викликами, і енергетична безпека є одним із ключових».
«Завдяки відкриттю реверсу зі Словаччини і можливості для України придбавати газ у Європі, ми замістили 40% газу, який раніше купували в російської компанії «Газпром» на газ, який купуємо і транспортуємо з Європи», - наголосив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна «зробила багато вирішальних рішень щодоенергоефективності та забезпечення енергетичної безпеки країни».

Він нагадав, що Верховна Рада України ухвалила закон, який «дозволив виключно європейським і американським компаніям отримати частку в операторській компанії щодо управління і експлуатації української газотранспортної системи та українських сховищ»: «Від імені Уряду звертаюся до наших європейських друзів з тим, щоби країни-члени Європейського Союзу залучились до інвестицій в українську газотранспортну систему».

«Ми потребуємо єдності, єдиних підходів у політиці і економіці, єдиних підходів в енергетиці. І наша спільна робота на сто відсотків забезпечить гарантії як постачання, так і транзиту газу, якщо ми спільно будемо експлуатувати і модернізувати українську газотранспортну систему», - наголосив він.

Глава Уряду підкреслив, що Європа потребує нових енергетичних правил: «чесних, прозорих, чітких, які не дозволять створювати монополію на енергетичному ринку. Монополія – це шлях в нікуди, як в економіці, так і в енергетиці. Тому конкуренція, прозорість ринку і ефективність захисту нашої спільної з Європейським Союзом енергетичної безпеки – це єдино правильний шлях».

«Також наш шлях – диверсифікація енергопостачання. І сьогодні ми демонструємо реальність диверсифікації», - сказав він.

Окрім того, за словами Арсеній Яценюка, необхідно забезпечити енергоефективність: «Зменшення споживання і нові види паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі зелена енергетика, альтернативні джерела».

Арсеній Яценюк звернувся до Прем'єр-міністра Словаччини: «У нас із вами дуже великий обсяг спільної роботи». Глава Уряду висловив вдячність Європейській комісії: «Ще півроку тому мало хто сподівався, що ми спільними зусиллями зможемо придбавати з Європейського Союзу до 10 мільярдів кубічних метрів газу. Це дуже великий крок вперед».

«Ми подолали всі й політичні, і технічні труднощі, і продемонстрували – ми єдині. А якщо ми єдині, то ми сильні», - сказав Глава Уряду.
 
 
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News