• 4:07 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

7 місць України, де треба побувати

  • 7/25/2014
  • Перегляди 2584
  • Коментарі 0

Нема на Світі України,
Немає іншого Дніпра,
А ви претесь на чужину
Шукати доброго добра...
Т. Г. ШевченкоЩо не кажіть, а Україна – прекрасна країна. Чи багато в світі є таких країн, в межах яких можна знайти і субтропіки і лісостеп, і море і гори, і пустелі і болота? На Україні яскраво представлені всі пори року: якщо літо – то спека під 40, а якщо зима – то снігу по коліна.

Україна наділена величезним потенціалом у сфері туризму. Перебуваючи в самому центрі Європи, і володіючи м'яким, помірним кліматом, багатими природними ресурсами, величезною територією і великою кількістю цікавих культурних місць, — Україна має всі можливості стати одним із європейських центрів туризму.


Долина нарцисів

У Закарпатті розташовані такі поки що маловідомі природні визначні місця України, як єдиний у нашій країні діючий вулкан (незвичайний тим, що замість лави і попелу, викидає... бруд), дивовижної краси високогірне Синевирське озеро і долина нарцисів (унікальний ботанічний заповідник, де в квітні — травні зацвітає поле нарцисів рідкісного виду). Тут-таки розташоване українське «мертве море» — солоне озеро Кунігунда, яке утворилося в результаті просідання соляної шахти.


Неприступне місто-фортеця Чуфут-Кале

Кам'яна могила в Запорізькій області — це стародавня святиня під відкритим небом, яку називають «українським стоунхенджем». Величезні кам'яні брили, висотою до 12 метрів, у деяких місцях вкриті унікальними петрогліфами, які викликали величезну кількість їх інтерпретацій, а також дискусій щодо походження пам'ятки.
Неприступне печерне місто-фортеця Чуфут-Кале, що вирубане у прямовисній скелі — ще одне історичне визначне місце України. Розташовані недалеко від Бахчисараю, залишки міста можуть розповісти про таємничу історію караїмського народу, що населяв його в XIV—XIX століттях.Кам'янець-Подільська фортеця

Досить поширений в Україні так званий «замковий туризм». Вельми зручне географічне положення нашої країни та природні багатства зробили її об'єктом зазіхань багатьох варварів і ареною численних військових конфліктів. На території нашої країни досі збереглися такі середньовічні фортифікаційні споруди, як Старий замок у Кам'янці-Подільському, Генуезька фортеця в Судаку, Білгород-Дністровська фортеця, Олеський та напівзруйнований Невицький замки і т.ін.Буковель

Найпопулярнішими місцями для відпочинку на природі серед українців останнім часом вважаються курорти Криму, Одеси та Шацькі озера. Але якщо вам не вистачає вражень і бездіяльне лежання на пляжі вас більше не влаштовує, ласкаво просимо в Карпати! Карпатські гори приваблюють туристів оздоровчими курортами, туристичними пішохідними і веломаршрутами, програмами активного та екстремального відпочинку (гірськолижний спорт, сплави гірськими річками, альпінізм і т.д.). Карпати – гірський край на Західній Україні, де розташовані відмінні гірськолижні курорти. Один з найвідоміших – Буковель, що отримав свою назву від однойменної гори, біля підніжжя якої він знаходиться. Кругом обступили Буковель Карпатські гори. Вони захищають курорт від вітрів, тому клімат у Буковелі м’який і рівний, а порівняльна віддаленість від міської цивілізації гарантує первозданну природу і насолоду чистим гірським повітрям.

Меджибізький замок біля Хмельницького

Селище Меджибіж знаходиться в Летичівському районі Хмельницької області України в 30 км від міста Хмельницький. Розташоване на пагорбі, який з південного боку обтікає річка Буг, а з північної річка Бужок, що і визначило назву – Меджибіж.
Меджибіж не такий відомий, як інші замки та фортеці України, але місце цікаве. Був побудований у 1540 році гетьманом Миколою Синявським. Сам замок знаходиться на околиці села біля водойми, що робить його дуже мальовничим.
Замок, звичайно, не відреставрований, але стіни та будівлі всередені збереглися, та й зараз потихеньку йде реконструкція. На території був навіть палац, від якого залишилися зруйновані стіни. Для любителів полазити по фортецях і руїнах - ідеальне місце.
Наприкінці літа на території замку проходить традиційний історичний фестиваль.Подільські Товтри

У число Семи природних чудес України входить пам’ятка, про яку знають дуже небагато українців, не кажучи вже про жителів інших країн, – Подільські Товтри.
Товтри - це місцева назва скелястої дугоподібної гряди, висота якої в межах НПП досягає 401 метрів над рівнем моря. Над оточуючою рівниною ця гряда піднімається на 60 - 65 м. 
Товтри представляють собою бар'єрний риф міоценового моря, складений мшанковими, мембраннопоровими та черепашковими вапняками.
Аналогів в світі немає, але подібні за деякими геологічними структурами скелясті гряди є в Великобританії та США.
Товтри - це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговiй лінії. Ці рифи утворювались протягом середнього i верхнього міоцену. Товтри почали формуватись там, де були скупчення мохуваток, верметусiв, устриць, на яких потім з лiтотамнiй будувались узбережні рифи. Мікроклімат Кам'янецького Придністров'я формується Товтровим кряжем та каньйонами Дністра i його притокiв, тому тут створилися особливі умови для збереження рідкісних i реліктових рослин, серед яких більшість лікарських.

Олеський замок на Західній Україні

Олеський замок – найстаріший і один з найвідоміших замків Західної України. Замок розташований в селі Олесько, отчого і називається Олеським, хоча його офіційна назва – Замок Даниловичів. Перша письмова згадка про замок зустрічається в документах 1327.
Олеський замок є, можливо, найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію...
Вперше Олеський замок згадується в письмових джерелах, датованих 1327 роком. Розташування замку на кордоні Литви і Польщі зумовило постійну боротьбу за нього та часті зміни власників. У XV–XVІ ст. Олеський замок кілька разів ставав жертвою руйнівних набігів татар. У другій половині ХV століття замок перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів: Даниловичів, згодом Собєських, Жувуських.
Замок відомий у польській історії тим, що 1629 року тут народився онук Даниловича, майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський, за часів правління якого замок отримав статус королівської резиденції. Фото з мережі, Євгенія Шутка

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News