• 3:28 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

Депутати збиралися на чергову сесію міської ради

  • 7/18/2014
  • Перегляди 1714
  • Коментарі 2

Сімнадцятого липня народні обранці Іршави зібралися на тридцять сьому чергову сесію. Порядок денний складався з кількох питань. Йшлося про звіт за виконання бюджету районного центру за І півріччя цього року, стан підготовки дитсадків, установ міста, міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-15 років, правила утримання і поводження з тваринами, а також земельні відносини. 

Як зазначив Іршавський міський голова Степан Бобик, вже тривалий час сесії не було. Накопичилася низка невідкладних питань, стосовно яких депутати повинні сказати своє слово і прийняти відповідні рішення. Завдяки цьому вдасться й надалі працювати над якісним оновленням районного центру. Участь в сесії взяли представники прокуратури, трьох районних організацій політсил та громадськості.

Спочатку розглянули блок фінансових питань. Затверджено звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя. Загальний фонд з врахуванням дотації  по доходах склав 3426, 1 тис.грн., по видатках – 3371, 6 тис. грн.. Спецфонд міського бюджету становив: по доходах – 1890, 6 тис. грн.., по видатках – 1329, 3 тис. грн.. Внесли також і зміни до бюджету міста. Шістдесят п’ять тисяч гривень спрямували на закупівлю твердопаливних дров для дитсадків Іршави та с. Собатин. Спецфонд казни збільшився на 20722 грн. Мова йде про благодійні внески, дарунки тощо. Ці кошти підуть на матеріали, обладнання, інвентар для дитсадків, а також на поточний ремонт вулиць Іршави. Майже сорок тисяч загального фонду вільного залишку спрямували на поточний ремонт доріг райцентру і Собатина, а також на нормативно-грошову оцінку земель останнього. На двадцять п’ять тисяч спеціального фонду вільного залишку закуплять електроплити та пральну машину для дитсадків. Внесено корективи і в обсяг фінансування об’єктів бюджету розвитку. Свого часу було прийнято рішення про виділення коштів на співфінансування будівництва басейну в Іршаві. Такий крок нині обмежено законодавчо. Тому 80 тисяч із цієї статі використають на капітальне будівництво системи каналізації вулиць Фізкультурна, І. Франка, Гоголя, М. Рильського, Молодіжна, Ярова, Беляєва.

Народні обранці затвердили статути кількох садків у новій редакції. Зміни стосуються кадрових нюансів. Працівників цих установ прийматимуть на роботу та звільнятимуть за погодження з міською радою, чого до цього часу не було. Щодо ставок єдиного податку на 2015 рік на території міста, то їх депутати залишили без змін, тобто на рівні цьогорічних.

Чимало уваги присвятили стану підготовки міста до роботи в осінньо-зимовий період. Йшла мова про те, що вже зроблено та над чим необхідно працювати. Варто відзначити кілька ключових сентенцій. Наприклад, завдяки вжитим заходам за останній опалювальний сезон, у порівнянні з попереднім, на обігріванні одного дитсадка вдалося зекономити більше півсотні тисяч гривень. Як відомо, Іршава цілоденно забезпечується водою. Аби це стало можливим, було  виділено шістдесят тисяч гривень. Якщо станеться так, що відключать газ, то можуть бути взимку не дуже приємні сюрпризи з опаленням другої школи міста, а також районних адмінбудівель. Причина: повністю перейти на альтернативне паливо і проробити цей варіант до початку зими фізично неможливо.

Інформацію профільного заступника міського голови та директорів комунальних підприємств по водопостачанню та «Тепло-Місто» взяли до відома. Вказаним комунальним підприємствам погодили заходи щодо економного та раціонального використання коштів міського бюджету, передбачених на утримання цих структур. 
Жваве обговорення викликало питання, що стосувалося правил утримання і поводження з тваринами в Іршаві. Є ж випадки, коли собаки через недотримання господарями елементарних правил кусають перехожих. Аби максимально уникнути таких ситуацій, вирішили це питання врегулювати. У депутатів стосовно цих правил загалом питань не виникало. Зосередилися лише на пункті, в якому зазначено про заборону утримання собак бійцівських порід, які можуть вчиняти різні непрогнозовані агресивні дії. Перелік порід таких наших чотириногих друзів обговорять з громадськістю, а вже потім приймуть остаточне рішення.
Багато уваги і часу зайняли питання, що стосуються земельних відносин. У цьому умовному блоці розглянуто близько тридцяти позицій – надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на різні потреби, затвердження таких проектів, внесення змін у відповідні рішення, викуп земельної ділянки, перегляд відсоткових ставок за користування землі, узгодження меж земельних ділянок, розробка детального плану території тощо.  Всі ці питання опрацювала земельна комісія, яку очолює Михайло Січ. Рішення щодо багатьох проектів на сесії прийнято без зауважень. Окремі все ж відклали на довивчення. Для вирішення спірних питань створюватимуть комісії, до складу якої ввійдуть депутати та спеціалісти з інших установ. Також у цьому контексті порушили питання виділення земельних ділянок для будівництва.  Складено базовий список умовної черги жителів, які подавали заяви, в тому числі, починаючи з 1993 року, які не пройшли звірку та не були внесені до списків на отримання землі для садівництва та городництва в урочищах «Летище» і «Ставліш». Позачергово виділятимуть земельні ділянки мобілізованим в антитерористичну операцію, на основі даних з військкомату.

До виконкому включено Олександра Багунова – представника громадської організації «Рибалки Іршавщини», які провели колосальну роботу із збирання сміття в річках, потічках. Член ВО «Свобода» Іван Фельцан вніс пропозицію включити до складу виконавчого комітету і його кандидатуру. Це питання розглянуть на черговій сесії міської ради.

Вичерпно роз’яснювали проекти рішень Світлана Кинів – головний бухгалтер міської ради, Василь Мейсарош, Михайло Рацин – заступники міського голови, Володимир Мимріков -- керуючий справами міськради, директор комунального підприємства Віктор Гелетей, директор КП «Тепло-Місто» Володимир Пишний. 

Іршавська міська рада

Коментарі (2)
Депутат
7/18/2014 10:49:59 PM  |  IP: 91.195.157.***
Фельцан (чарочка) най іде у Заріччя пропонувати себе у ЧЛЕНИ виконкому тай най верне землі незаконно придбані від іршавчан.
іршавчани
7/18/2014 9:01:39 PM  |  IP: 193.142.219.***
ми мешканці вулиці конституціі просимо звернути увагу на рух та рарковку біля базару по нашій вулиці та працівникам гаі звернути увагу на рух автотранспорта коли за кермом пяна січка гасае по нашій вулеці бо купила бобика ганьба тобі пішто!!!

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News