• 2:55 AM
  • неділя , 24-вересня-2023

На Закарпатті розробляють туристичний маршрут сонячними годинниками області

  • 9/11/2015
  • Перегляди 7801
  • Коментарі 0

Сонячні годинники, це пристрої створені для вимірювання часу за зміною довжини тіні від гномону та її руху по циферблату.

Як повідомляє Турінформ, туристичний маршрут: Сонячні годинники Закарпаття, дозволить Вам дізнатись більше про міста області, побачити нові цікаві об’єкти, які не включені в інші туристичні програми та екскурсії.

Нині, будівництво сонячних годинників, стало організацією своєрідної місцевої декоративної пам’ятки, часто садово-паркової, тому туристичний клуб УжНУ пропонує включити відвідини сонячних годинників Закарпаття як елемент освітнього та історико-культурного різновидів туризму на території нашого краю.

На території Закарпаття в кожному районі на римсько-католицьких та греко-католицьких храмових будівлях знаходилися сонячні годинники, і хоча більшість з них знищені майстрами що здійснювали ремонтні роботи в 1990-х та 2000-х роках, є надія що невдовзі буде відновлено кращі взірці гнономів.

Ужгородський район

Сонячний годинник розташовано у місті Ужгород, на фасаді греко-католицького Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору, на території внутрішнього дворика. У 2012 році було проведено відновлювальні роботи та встановлено – гномон.

Іршавський район

Сонячний годинник було встановлено у місті Іршава, у 2012 році на центральній площі, до храмового свята Петра і Павла. Форма: земна куля.

Берегівський район

Сонячний годинник розташовано на стіні Храму Воздвиження Святого Хреста у місті Берегово. Це парафіяльний католицький храм у самому центрі міста, збудований у ХІІІ ст. Справа на стіні, знаходиться сонячний годинник, котрий показує місцевий час.

Мукачівський район

У 1973 році в бруківці під градчастими воротами Середнього замку було розмуровано мармурову прямокутну плиту, яка тепер розташована посередині двору Верхнього замку. Від її центрального отвору у вісім сторін виходять промені сонячного годинника.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News