• 8:42 AM
  • понеділок , 25-вересня-2023

Традиції та обряди на свято 7 липня «Іван Купала»

  • 7/6/2014
  • Перегляди 1879
  • Коментарі 0

Іван-день завжди був наповнений різними обрядами, які пов'язані з водою, вогнем і травами. З ранку в цей день прийнято було купатися в річках і озерах. Однак деякі вважали що навпаки, краще не робити цього, інакше водяний потягне на дно.
 
Головною особливістю купальської ночі можна назвати стрибки через очищаюче багаття. Люди танцювали навколо вогнищ і стрибали через них, іноді проганяли через них домашню худобу, щоб уберегти її від мору. Матері у вогні цих багать спалювали сорочки хворих дітей, щоб вони швидше видужували. 

Молодь і діти грали , бігали на перегонки і всіляко веселилися. Нагадаємо, що ця ніч є найкоротшою в році. Вважалося, що в неї не можна лягати спати. У цей містичний час, згідно з народним повір'ям, прокидалася і активізувалася всяка нечиста сила. 

Звичаї свята «Іван Купала» з травами 

Безліч звичаїв цього свята пов'язано і з травами. Було прийнято збирати квіти і трави і класти їх під Іванову росу. Потім їх сушили і берегли, вважаючи їх цілющими. Цими травами обкурювали хворих, боролися з нечистю, а також використовували і для інших обрядів. 
Проте найголовнішою травою цього дня традиційно є папороть. З нею пов'язані древні перекази про скарби. Вважається, що цвіт папороті з'являється опівночі тільки на кілька секунд. З ним можна знайти будь скарби, навіть ті, що знаходяться дуже глибоко під землею.

Це свято завжди вважалося одним з найбільш містичних. З ним пов'язана величезна кількість стародавніх повір'їв та обрядів. У цю ніч збирали траву  на ім'я кожного члена сім'ї. Чия квітка раніше зів'яне, та людина в цьому році захворіє або навіть помре. Вважається також, що, якщо в цей день перелізти через паркани 12 городів, то обов'язково збудеться будь-яке бажання. 

У дівчат у ніч напередодні цього свята було прийнято опускати на воду вінки, в які встромляли запалені свічки. Якщо вінок тонув, це означало, що дівчина не вийде заміж за свого судженого, т.к. він вже розлюбив її. Найщасливішою буде та, у якої вінок найдовше протримався на воді.
 
Згідно зі звичаями, на порозі і на підвіконнях клали кропиву, щоб захистити свій будинок від нападу відьом. Всіх коней надійно замикали, тому що вірили, що в цю ніч відьми можуть забрати їх на свій шабаш. 

Народні повір'я свідчили, що дерева в цю чарівну ніч залишають свої місця і спілкуються між собою за допомогою шелесту листя. Розмовляють також трави і тварини. 

Цікаве повір'я пов'язане з квіткою іван-да-марья. Її потрібно було зірвати в цю ніч і покласти по кутах хати. Ці квітки почнуть розмовляти одна з одною, тому злодій побоїться залізти в цей будинок, думаючи, що там господар з господинею. 

Опівночі незаміжній дівчині потрібно закрити очі і набрати квітів, а потім покласти їх під подушку. На ранок дивляться, якщо набралося 12 трав, то цього року дівчина вийде заміж. 

На мурашиних купах в цю таємничу ніч було прийнято збирати в посудину масло. Воно вважалося ліками від різних хвороб.

Irshava News

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News