• 3:25 AM
  • субота , 10-червня-2023

В Ільниці обговорювали зміни до Конституції України

  • 7/4/2014
  • Перегляди 1589
  • Коментарі 2

В другій половині  тижня робоча група  із організації  обговорення  змін до Конституції України провела цей важливий захід участі громадян у   правовій складовій державотворення в Ільниці. В актову залу сільської ради  голова В. А. Симканинець запросив  представників трудових колективів, частину  депутатів, членів виконкому  та працівників апарату. Із концепцією винесених на всенародне обговорення нових положень Основного Закону України  аудиторію ознайомили  начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи райради Л.О.Куртинець і начальник  відділу  організаційного забезпечення та діловодства районної ради Р.А.Меренич.

Представники громади, а це  в переважній більшості  вихідці  із інтелігентного середовища,  висловилися за максимальне скорочення  строків проведення  конституційної реформи. Деякі новели із законопроекту змін викликали скептичне несприйняття. До числа таких  варто віднести і серйозно аргументоване положення про передачу повноважень щодо перейменування населених пунктів, вулиць, майданів, скверів і таке інше із повноважень Верховної Ради  -- до Кабінету Міністрів України: у парламенті громада  має обраного   представника – ймовірного лобіста, в тому числі, і її інтересів, а в Кабміні?!.

Дискусії,  а найбільше – питань –  спровокувало і  положення про ліквідацію райдержадміністрацій  в тій його частині,  де йдеться про контроль за рішеннями органів місцевого самоврядування:  наскільки спроможною буде новоутворена державна владна структура осилити такий великий обсяг постановочних і розпорядчих документів. А от закладений  у законопроект  принцип субсидіарності при розподілі повноважень між  різнорівневими органами представницької  і виконавської влад  жителі нашого шахтарського регіону підтримують. Ільничани  живуть очікуваннями і прямих виборів  голови  ради не тільки свого населеного пункту, але і районної та обласної рад. Викликало у них обгрунтоване запитання і відсутність  чіткого визначення щодо правомочного суб'єкта, який у разі необхідності призначатиме позачергові вибори голови місцевої ради.

Актив Ільниці висловився також за збереження в новій Конституції України  у старій редакції нині діючої статті 145 про захист прав сільських рад у судовому порядку.

Учасникам обговорення законопроекту організатори запропонували  і роздруковані матеріали для того, щоб  аналогічні заходи провести і безпосередньо у трудових колективах і якнайбільше  правосвідомих громадян залучити  до законотворчого процесу, зібрати  пропозиції,  а вже через районні  робочі групи  донести їх до законодавців найвищого рівня.


http://irshava-rada.gov.ua/ 
 

Коментарі (2)
мешко
7/5/2014 12:27:23 PM  |  IP: 194.0.157.***
Безлад в Ільниці нашого голову чекає сценарій с,Осою
ільниця пробудися
7/5/2014 9:22:40 AM  |  IP: 37.73.222.***
Чергова галочка задля показу якоїсь роботи , де штучно створена робоча атмосфера... бо тут з 30 депутатів присутні максимум 3..., жодного члена виконкому..., всі присутні - це працівники сільської ради... навіщо це ? Це звісно несутьєво якщо плоди роботи видно в селі , у будь якому прояві... але нажаль це нетак...

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News