• 4:48 PM
  • п'ятниця , 24-травня-2019

Закарпаття: Потенційні кандидати активізувалися у «благодійності» та спонсорстві концертів - "ОПОРА"

  • 9/8/2015
  • Перегляди 1020
  • Коментарі 1

Потенційні кандидати до рад та керівників міст Закарпатської області з другої половини літа стали особливо помітними в облаштуванні дитмайданчиків, роздачі подарунків, підтримці концертів тощо.

Інформацію про такі дії у суто позитивному контексті подають наближені до кандидатів ЗМІ, партійні сайти, а також про це інформують самі кандидати або наближені до них люди через соціальні мережі.

Секретар Ужгородської міської ради Богдан Андріїв з початку літа помітний у заходах на кшталт громадських зборів, відзначенні святкувань, проведенні суботників тощо. Також він став організатором кількох заходів, де було надано матеріальну допомогу потенційним виборцям.

Зокрема, у липні Андріїв надав матеріальну допомогу для організації фестивалю для дітей-сиріт «Закарпатський малахіт».

22 серпня Богдан Андріїв як меценат встановив дитячу гірку в одному з дворів Ужгорода.

08.09 andrijiv girka

24 серпня потенційний кандидат навідався до ужгородського Терцентру соціального обслуговування одиноких пенсіонерів, де вручив подарунки, організував обід та придав закладу принтер.

08.09 andrijiv terzentr foto z sajtu uzhgorod.net.ua

Фото із сайту uzhgorod.net.ua

30 серпня Богдан Андріїв під приводом проведення турніру встановив в одному дворів обласного центру футбольні ворота. В оприлюдненій новині на місцевому сайті наголошується, що це – уже п’яте «встановлене» футбольне поле у дворах Ужгорода.

08.09 andrijiv futbol

01 вересня секретар міськради навідався на урочистості до Ужгородського національного університету, де вручив подарунки першокурсникам, а також фотографувався із керівництвом УжНУ та факультетів.

08.09 andrijiv universytet

Депутат Закарпатської обласної ради Андрій Балога 03 вересня поінформував зі сторінки «Фейсбук», що профінансував виготовлення та встановлення у місті Мукачево пам’ятника ромові-господарнику.

08.09 baloga rom

08.09 baloga rom 2

У серпні сайт партії «Єдиний Центр» повідомив, що за «ініціативи та сприяння» Андрія Балоги у мікрорайонах Мукачева встановлюють дитячі ігрові майданчики – мова йде про 30 одиниць.

08.09 baloga dytjachi majdanchyky

Також на сайті Єдиного Центру інформується, що з ініціативи лідера партії Віктора Балоги у різних районах області фермерам подаровано сепаратори та маслобійки. Від імені Віктора Балоги у дитячі садки Мукачівського району передано комп’ютерну техніку та постільну білизну.

08.09 baloga silska technica

08.09 baloga sadochky

На свято 1 вересня від імені Єдиного Центру першокласникам у кількох районах області вручено «шкільні приладдя», а школам міста Мукачево передано ноутбуки.

08.09 baloga 1 veresnja

Офіційний сайт Іршавської міської ради розповсюдив інформацію, що у серпні організатором та генеральним спонсором «Свята сили» з нагоди Храмового свята міста виступив голова ГО «Нова Іршава» Віктор Товстий. За інформацією сайту, під час заходу жорстоко побито одного з глядачів.

08.09 irsava tovstyj

Заступник міського голови Ужгорода Іван Шкірта розповсюдив плакати-афіші, де вказано, що за його «сприяння» до міста 5 вересня з виступом приїхав Луганський козачий кінний театр. Цю ж інформацію на заході кілька разів озвучував ведучий – начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міськради Євгеній Бобров.

08.09 shkirta afisha

Громадянська мережа ОПОРА констатує, що придбання і передача різних матеріальних цінностей, спонсорство заходів дозвілля, вручення персональних матеріальних нагород у період до офіційного старту виборчої кампанії з боку потенційних кандидатів є ознакою непрямого підкупу потенційних виборців.

Якщо згадані діячі після офіційної реєстрації кандидатами продовжать подібну діяльність, то стануть порушниками законодавства України, оскільки у таких діях вбачатиметься прямий підкуп виборців. Згідно із законодавством, кандидати мають право фінансувати публічні заходи дозвілля, але лише із залученням коштів із власного виборчого фонду.

Щодо активної участі в офіційних заходах, які організовані органами влади чи бюджетними установами, то з моменту офіційної реєстрації кандидата це може бути розцінено як використання адмінресурсу.

ОПОРА нагадує:

Згідно з частиною 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Згідно з частиною 2 цієї ж статті, кандидатам, які займають посади  в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Згідно з частиною 6 статті 54 Закону України «Про місцеві вибори», підтримка місцевою організацією партії, яка висунула кандидатів на місцевих виборах, кандидатами від свого імені проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач чи інших публічних заходів, а також проведення зазначених публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата може здійснюватися лише у разі фінансування таких заходів із коштів власного виборчого фонду.

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

ОПОРА

Коментарі (1)
Mono
9/8/2015 3:53:13 PM  |  IP: 194.60.77.***
но не знаю ко такий шікіріт а, андрієї, марійин, або ец , і балоги роблять не лиш перед виборами а постонно. Так шо не дойобуйтеся

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News