• 1:17 PM
  • середа , 19-січня-2022

Букові праліси і старовікові ліси Іршавщини та НПП «Зачарований край» можуть стати частиною об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

  • 7/7/2015
  • Перегляди 1155
  • Коментарі 6

Як вже повідомлялося у попередніх публікаціях, з метою включення до списку природних об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Букових пралісів і старовікових насаджень Карпатського краю, на початку 2015 року Національним природним парком «Зачарований край» подано номінаційну заявку, йдеться на сайті НПП "Зачарований край"
 
Підтримуючи представлення окремих природних територій країни до списку спадщини ЮНЕСКО, Міністерство закордонних справ України направило матеріали щодо п’яти кандидатів від України до центрального органу ЮНЕСКО в м.Париж (Франція).
 
Наразі в Україні існує лише один об’єкт природного типу – «Букові праліси Карпат», який увійшов до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2007 році. Зокрема, до об’єкту входить найбільший масив Букових пралісів (близько 10 тис.га) Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку, а також Словаччини. До цього списку пізніше було додано давні букові ліси Німеччини.
 
На території Національного природного парку «Зачарований край» зараз визначено 357,8 га Букових пралісів та 861,5 га старовікових насаджень, які зареєстровані кандидатами на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Робота з представлення цих територій на отримання високого статусу триває з початку минулого року.
 
Нещодавно НПП Зачарований край з робочим візитом відвідали науковці Карпатського біосферного заповідника – начальник відділу Беркела Юрій Юрійович, кандидат фізико-математичних наук та його заступник Покиньчереда Василь Федорович, кандидат біологічних наук. Під час польових робіт, крім Букових пралісів та старовікових насаджень парку, обстежено територію за межами парку де зростають праліси. Йдеться про територію, пропоновану, для розширення парку, де ліси мають всі ознаки пралісів, їх цінність визначено в рамках природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», але знаходяться вони на території лісгоспу. Згаданий проект виконано громадською організацією Українське товариство охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.
 
Підсумовуючи проведені обстеження, науковці дійшли висновку, що території пралісів нашого краю надзвичайно цінні, тому мають перспективу увійти до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але лише за умови включення їх до складу НПП «Зачарований край».
 
Адміністрація парку висловлює найщиріші слова подяки працівникам Карпатського біосферного заповідника, науковцям, представникам природохоронних організацій за постійну підтримку в роботі з включення пралісів Іршавщини до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Коментарі (6)
Громадяни краю
7/10/2015 5:47:29 PM  |  IP: 195.16.77.***
Шановна Пр...!
Виходячи із змісту написаного тобою коментаря можна здогадатися як тебе звати. Так що ти не шифруйся а пиши повне своє ім’я, так як ми знаємо що звати тебе ПрОСТІТУТКА!!! (а можливо Пр.... - це партія регіонів?). Краще відійди у сторону займайся роботою пов’язаною із твоїм іменем і не влазь туди де нічого не тямиш!
“Зачарованому краю”!!!
Будь ласка працюйте у тому ж дусі, на “прост-к” не звертайте уваги, частіше свої досягнення викладайте(публікуйте) на сайтах, залучайте громадськість.

P. S. Хочу вас запитати, а яка думка про ваші успіхи у вищого керівництва, чого вони мовчать, чи їм просто це нецікаво? А може вони проти, тоді хай скажуть?
Не хочеться думати, що ваше керівництво друкує свої відгуки під псевдонімом “Пр...”.
антоніна свобода
7/10/2015 4:34:06 PM  |  IP: 37.55.30.***
Повністю підтримую "Патріотів краю"! Молодці! Оце уже по чоловічому відписали "Пр.."!!!
А ще приємно прочитати комент від Каміли! Приємно, що у нас на Іршавщині є розумні, практичні люди, які живуть не лише сьогоденням, а й зацікавлені у розвитку нашого майбутнього і розвитку нашого краю!
А "Зачарований край" - молодці, що "відчиняють двері" у Європу! Так тримати, хлопці! Молодці і успіхів вам у вашій добрій справі - дарувати нащадкам можливість милуватинся нашою природою!
Каміла
7/9/2015 11:51:56 PM  |  IP: 195.16.77.***
В мережі випадково натрапила на сайт НПП "Зачарований край" і приємно вражена КРАСОЮ і тим, що в нашій області існує такий заповідник, який може стати частиною об'єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Переглянула всі статті щодо їхньої діяльності, велике спасибі керівництву та працівникам НПП "Зачарованого краю" за їхню відданість роботі та побажати успіху. МОЛОДЦІ!!!
P. S. Ніяк не можу зрозуміти деяких коментарів " пр...." та інших, з вашого боку це ДЕГРАДАЦІЯ і зрозумійте вже, що НПП "Зачарований край" це наша гордість.
Патріоти краю
7/9/2015 2:43:52 PM  |  IP: 46.164.131.***
"Шановний " Пр....
У мене до тебе прохання-опиши усе включно до сьогоднішнього дня що ти у своєму житті зробив позитивного для сімї, села, району, області і держави.
Глибоко переконаний що позитивного у тебе немає, а твій негатив нас не цікавить, хоч у тебе його предостатньо, він із тебе так і пре.
Поки такі гнилі душі як ти будуть мішати робити позитивні справи доти Україна важко ітиме у Європу, тому що Європа цінує інтелект, а у тебе він "нижче плінтуса".
Я незнаю про що з тобою можна поговорити щоб ти зрозумів, і якщо чесно не має бажання з тобою спілкуватися.
Для всіх інших, хто цікавиться і відслідковує ситуацію по "Зачарованому краю" хочу сказати, що Європа не іде туди де крадуть, незаконно продають або роблять інші нехороші вчинки.
Якщо Європа зацікавилась "ЗК" систематично його відвідує і тим більше надає матеріальну допомогу , то це значить що керівництво Національного парку " Зачарований край" відповідає тим посадам які займає і завдяки їхнім зусиллям є непогані зрушення у кращу сторону, які Європа теж бачить.
Була б моя воля то я взагалі створи би такий парк на території усього Закарпаття, щоб такі собі Пр.... не займалися браконьєрством і незаконними рубками лісів що потім тягне за собою негативні наслідки ( згадаємо повені які пережило Закарпаття).
Нарешті , слава Богу, Президент України підписав Закон щодо заборони вивезення з України сировини - лісу - кругляка, що також позитивно вплине на збереження нашого краю.
Так що Пр.... хлопці "Зачарованого краю" із своїми пропозиціями, ініціативами ідуть "в ногу" з державою, один ти (Пр....), як блудливий пес цього не розумієш, а тому ти і тобі подібні в Україні приречені на поразку.
антоніна свобода
7/8/2015 4:58:02 PM  |  IP: 46.201.42.***
шкода, що у Іршаві є такі тумани, як Пр...., які лиш уміють писати матюки. Радуйтеся іршавчани, що наш район хочуть віднести до складу ЮНЕСКО! Та ганьба, що є такі неуки, як отой Пр.... Тоже щи "грамотєї". Краще б написали свої пропозиції та вдячність "ЗК", що працюють.
Молодці, "Зачарований край"!
пр....
7/8/2015 8:09:25 AM  |  IP: 193.34.172.***
продалисте суки всьо, лиш із собов нич не возьмете, шкода ваші покоління- нич так просто не проходит

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News