• 9:09 PM
  • понеділок , 3-жовтня-2022

Хто і коли застосовує/не застосовує РРО

  • 7/2/2015
  • Перегляди 861
  • Коментарі 1

Реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

З початку 2015 року застосування РРО обов’язкове при проведенні розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при:

- реалізації товарів (послуг) через мережу Інтернет;
- наданні послуг;
- купівлі-продажу іноземної валюти;
- здійсненні операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС).

Крім того, платники єдиного податку ІІІ та ІІ груп також зобов’язані застосовувати РРО з 1 липня 2015 року та з 1 січня 2016 року відповідно, крім тих суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів на ринках та дрібнороздрібну торгівлю через засоби пересувної мережі.

Таким чином РРО обов’язково застосовується за таких умов:

1) при здійсненні розрахункових операцій за готівку, платіжними картками або чеками, жетонами;
2) при продажу товарів;
3) при наданні послуг;
4) при продажу товарів (наданні послуг) у мережі Інтернет;
5) при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу (ПТКС).

Разом з тим, законодавством визначено умови незастосування РРО.

Зокрема, РРО та РК не застосовуються за будь-яких умов при здійсненні розрахунків виключно в безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок), а також фізичними особами-платниками єдиного податку І групи.

Також РРО та РК не застосовуються платниками єдиного податку ІІ та ІІІ груп при продажу товарів на ринках та при здійсненні дрібнороздрібної торгівлі через засоби пересувної мережі.

При цьому звертаємо увагу, що ринок – місце здійснення торгівельної діяльності, яке утримується суб’єктом господарювання, створеним на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрованим в установленому порядку, функціональними обов’язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій.

Необхідно наголосити, що у разі здійснення і торгівлі в приміщенні орендованого (власного) магазину будь-якої площі, в тому числі неспеціалізованому магазині, торговельній точці, розташованій в приміщенні магазину, які знаходяться на території ринку, незалежно від кількості найманих осіб та площі господарського об’єкту, необхідно застосовувати належним чином зареєстрований РРО.

Крім того, РРО та РК не застосовується усіма суб’єктами господарювання при:

- безготівковій формі розрахунків (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок);
- продажу страв, напоїв у їдальнях і буфетах шкіл, ПТНЗ і т.д.;
- виїзній торгівлі;
- продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань;
- продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену;
- продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті, на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій;
- продажу квитків на відвідування кінотеатрів, театрів, концертів та інше;
- продажу білетів державних лотерей;
- виконанні усіх банківських послуг (крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу);
- при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва юридичними особами (крім торгівлі та громадського харчування), у разі проведення розрахунків у касах цих суб’єктів господарювання з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
- фізичними особами – платниками єдиного податку І групи.

Вищезазначене зумовлено Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України
щодо податкової реформи» та внесеними змінами до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За матеріалами ДПІ в Іршавському районі

Коментарі (1)
прррррррррр
7/6/2015 5:41:48 PM  |  IP: 193.34.172.***
коні по іршавськи!!!! депутат міськради а райради воще не знає ним користуватися но всі ППешники у районі рішають закони..... любий бовт у Іршаві не використовує РРО, а то й не знає што в то є, но цігари та палинка йде як треба депутатам......дах видно єєєєєєєє......а люди хочуть гроші в казні??????? ФУФЕЛ в законі і ко ТАМ в нього ДАХ....

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News