• 7:01 PM
  • середа , 7-червня-2023

В Іршаві відбулась розширена нарада щодо Закону України „ Про добровільне об’єднання територіальних громад ”

  • 6/17/2015
  • Перегляди 1473
  • Коментарі 4

Сьогодні  відбулась Розширена нарада з питань стану реалізації в області положень Закону України „ Про добровільне об’єднання територіальних громад ”,  участь у зібранні взяли голова ОДА, керівники обласних департаментів, представники місцевого самоврядування – депутати різних рівнів, міські і сільські голови, їхні заступники, громадськість.

Перед початком наради Василь Губаль зустрівся з жителями с. Імстичево, зазначимо, що востаннє губернатор, тоді ще Підкарпатської Русі Антоній Бескид, приїздив до Імстичева у далекому 1927 році, відвідуючи регіональну сільськогосподарську виставку. 


Опісля, Василь Губаль зустрівся з сім’ями військовослужбовців, що загинули у зоні АТО. Розширену нараду розпочали з хвилини мовчання в пам'ять полеглих воїнів в зоні АТО.  Перед присутніми в залі виступили представники Офісу Реформ, роз’яснили напрямки роботи та розповіли про добровільне об’єднання територіальних громад. Про роботу Офісу реформ можна ознайомитись за посиланням.

Василь Губаль відзначив, - « Люди хочуть аби їх чули, аби до них доносили інформацію. Ми повинні забезпечити інформацією, чітко відповідати на запитання народу.  Закарпаття ніхто нікуди не приєднує. Ми повинні повністю забезпечити інформування населення через ЗМІ,  та об’єктивно і повністю висвітлювати питання добровільне об’єднання територіальних громад. 

Перед присутніми також виступив т.в.о. голови Іршавської РДА Віктор Симканинець, розповів про роботу котру вже пророблено з населенням, та подальші плани. «Варіант який був запропонований Іршавському району, а це створення трьох потужних громад, де в одну з громад входило більше 8-9 сільських рад, не дуже отримала підтримку на території району.  Тому в ході обговорень , та обговорень з сільськими радами, щодо плюсів та мінусів які вони отримають при об’єднанні було, не скажемо що все було прийнято стовідсотково, десь через брак часу, десь через малий обсяг інформації, але ми запропонували Офісу Реформ свою пропозицію про утворення 11 об’єднань громад, які так чи інакше  на наш погляд мали б реалії на життя. Звичайно кожним об’єднанням стоїть рішення громад чи хочуть вони цього чи ні. Ці питання були обговорені й на сесії районної ради, депутати висловили своє бачення, було затверджено звернення до ОДА,  щодо від термінування прийняття рішення, про добровільне об’єднання територіальних громад. Якщо в жовтні вибори будуть за старим форматом, то звичайно ніхто не проти реформ, адже вони потрібні, в інакшому випадку треба заробляти кошти в районі, для того щоб мати можливість заплатити за енергоносії, заробітною плату та ін.. Звичайно, реформи потрібні. 

Далі взяв слово міський голова міста Мукачеве та поділився досвідом як вони впроваджують реформи в місті. 

Дещо з критикою висловився сільський голова с. Лисичево, Ярослав Васильович Пальок: «Ми не проти реформ, але ми проти того коли хтось когось кладе на коліна . Всі ми люди, які гідні займати посади на які нас обрали люди, але сьогодні ситуація в державі і в наших громадах досить важка. Так, об’єднання має свої плюси, та має й мінуси. «Об’єднати дві-три цураві тайстри в одну, то вийде одна велика цурава тайстра», - як по розумному вийти з цього положення, аби потім наші громадяни не критикували нас. Коли питання про реформи піднімалося два чи три роки тому то Ми їх замовчували, нам здавалося що воно не в Україні, тепер коли вони стали нагальними, всі Ми обранці певних громад, ми повинні дати нашим людям якусь хорошу перспективу. 

Коли у свій час приймали Закон про місцеве самоврядування, то ми говорили, що такого закону як прийняла Україна, кращого нема. Що ми зробили? За цей термін в період дії цього закону про місцеве самоврядування ми відібрали все, що було в органах місцевого самоврядування, цього річ забрали й те що залишилось. Ми готові до реформ, але поверніть нам ті податки котрі від нас забрали. Нам залишили п’ять відсотків від акцизного збору, воно в ідеалі працює у великому місті, де є торгові центри, супермаркети,а  в селі людина має почати пити в декілька раз більше аби наповнювався бюджет? Ми не маємо власних коштів на ремонт дороги, але й держава нам нічого не виділяє. Хай заплатять за ліс котрий вивозять з наших лісів, ліси маємо та живемо бідно, маємо землю та ситуація та сама. Чи вирішить цю проблему добровільне об’єднання територіальних громад? Бо у народу до нас з вами довіри майже не має. Треба міняти структуру, треба міняти відношення до людей, реформа має робитися для людей, а не для чиновників», - відзначив Ярослав Пальок.

Наприкінці зустрічі Василь Губаль повідомив присутніх, про те, що на ремонт доріг знову виділяються кошти і вже днями розпочнеться робота. В наступному році з акцизного збору буде передбачено стабілізаційний дорожній фонд. «Райавтодори нам пропонують прийняти в комунальну власність район , облавтодори пропонують прийняти в комунальну власність область,» -  розповів Василь Губаль. 

Також підсумував сьогоднішню нараду з питань добровільного об’єднання територіальних громад, «Біля 50-ти поправок має бути прийнято у Закон про місцеве самоврядування, про вибори до місцевих рад та до Закону про добровільне об’єднання територіальних громад, це має зробити Верховна Рада. Вибори за тією інформацією, що ми володіємо мають пройти за відкритими списками. Закон про добровільне об’єднання територіальних громад будувався на Польській моделі. Так, там теж важко його впроваджували, та результат того вартий.  Жодне село не втратить свій статус села. Якщо село прийме рішення, що не хоче об’єднуватись, ніхто його змушувати не буде. Я хочу , щоб ми у своїх виступах, коли звертатимемось до громади не тиснули на них. Ми ж були об’єднані історично, мали господарства, котрі тепер по циглиночці розібрали, землі розпаювали, а тепер пустують. У нас досконало виходить все руйнувати. Ми багато питань можемо пов’язувати з об’єднанням територіальних громад та треба працювати й самим. Інтерес громади на першому місці.»


Євгенія Шутка для Irshava News

Коментарі (4)
Імстичівлянин
6/22/2015 1:12:43 PM  |  IP: 194.60.77.***
А коли два чи три роки назад приїздив Балога - тодішній губернатор? Чи за це забули? Хотіли перед Губалем простелитися?
отожбо
6/20/2015 6:42:23 AM  |  IP: 193.34.172.***
яка хрен різниці - злодій є ворюга))))))
Житель
6/18/2015 1:58:32 PM  |  IP: 178.94.195.***
Шо то міняє іршавчанко? в.о. ? воно єдно нич не рішать...
іршавчанка
6/18/2015 9:53:26 AM  |  IP: 194.0.157.***
шкода що Євгенія Шутка не знає що в.о.голови Іршавської РДА Віктор Симканинець а не Симканич

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News