• 4:17 AM
  • четвер , 29-вересня-2022

На Іршавщині відновлюють риболовну справу (Відеосюжет)

  • 5/19/2015
  • Перегляди 1244
  • Коментарі 2

Закарпаття починає відновлювати свої рибні потужності. Зокрема, з вирощування райдужної форелі. Наразі цей показник становить лише 15 відсотків від кількості, яку дозволяє матеріально-технічна база краю. Тим не менше, такі форелеві господарства, як на території Іршавщини, повертають області статус рибної.

Михайло та його батько – одні з перших взялися за форелеву справу у високогірній Броньці. Свого часу їм дісталися запущені штучні ставки та геть занедбана система водозабору. Зараз же водойм побільшало і вони кишать рибою. Сприятливий мікроклімат -  основний фактор, який вплинув на  вибір виду риби, яка  плаватиме у ставках. Райдужну форель або пструг, як її називають тутешні, тримають виключно для розведення і аж ніяк не для зариблення річок та срумків. Цей інвазійний вид всеїдний і постійно голодний, тому годувати його доводиться часто, а корм коштує дорого. Тож не кожному під силу утримувати подібне господарство. Дороговартісні корми, затрати на енергоносії та утримання водоносної системи в належному стані – все це обходиться недешево. Про підтриму з боку держави і мова не йде, каже пан Михайло. Туристична привабливість гірських районів по великому рахунку і дозволяє тримати форелеве господарство на плаву. Гостям краю подобається  самим порибалити і приготувати здобич. Як стверджує директор форелевого господарства, він не бачить позитивних зрушень у цій справі. Проте переконаний: в області знайдуться люди, які відвоюють рибний статус для Закарпаття.

Джерело: m-studio.net.ua

Коментарі (2)
Kap
5/22/2015 12:27:23 AM  |  IP: 37.143.9.***
Банкрут, приватизацiя, власник-господарь i золота риба. Яка рiзниця хто власник, схема працювала по вciй территорiї України, хто невстиг, тот запiзнився. Тепер що, тiльки платити грошi i ловись рибка велика та мала.
пструг
5/20/2015 6:52:46 PM  |  IP: 81.23.24.***
Автор,конкретніше про форелеве господарство кому раніше належали водойми і хто зараз реальний ввлвсник?! А то виходить спасли господарство як росія крим від Украіни!!))

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News