• 6:44 PM
  • понеділок , 26-вересня-2022

Жураналістка Aljazeera America досліджувала сепаратиські настрої Закарпатців

  • 5/5/2015
  • Перегляди 777
  • Коментарі 0

Як повідомляє Голос Америки, на сайті авторитетного видання вийшла стаття-дослідження журналістки Сабри Айрес про ситуацію в найзахіднішій області України.

Автор звертає увагу на відчайдушні спроби Кремля через власну пропагандистську машину створити міф про страждання нацменшин в Україні, зокрема на Закарпатті, та їхні наміри повстати проти Києва. Так, автор згадує вигаданий російськими ЗМІ русинські з'їзди із закликами до автономії.

Статус автономії чи «народна республіка», пише видання, закарпатських русинів не цікавить, і всі питання з урядом у Києві вони збираються вирішувати цивілізовано, як і належить у Європі – до якої, за словами депутата Закарпатської облради Євгена Жупана, русини прагнуть рухатися разом з Україною. Як доказ журналісти цитують 75-річну Ольгу Прокуп, яка керує русинським хором «Бабчина співанка»: «Ми не розуміємо, на що вони (жителі Донбасу - ред.) скаржилися. Бачите, тут ми розмовляємо російською, українською, навіть нашою рідною русинською. Ніхто тут не проситься вийти зі складу України».

Окремо у публікації згадується угорська тема на Закарпатті. За словами редактора угорськомовної газети Елемера Кошеги, якого цитують американські журналісти, закарпатські угорці вважають події на Сході «позбавлену сенсу війну між двома слов’янськими братами» та не вважають це «своєю війною», а хотіли б, щоб швидко знайшлося мирне рішення.

Щодо захисту прав нацменшини, то видання зауважує, що 150 тисяч закарпатських угорців, згідно з українським законом, мають свої школи, і міські ради можуть приймати рішення про використання угорської як адміністративної мови.

Mukachevo.net

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News