• 4:07 AM
  • понеділок , 5-червня-2023

В Ужгороді відбулася творча зустріч із лауреатом Шевченківської премії, поетом Дмитром Кременем (ФОТО)

  • 5/4/2015
  • Перегляди 918
  • Коментарі 0

3 травня у приміщенні Закарпатської організації Національної спілки письменників України відбувся літературний вечір відомого випускника філологічного факультету Ужгородського університету, лауреата Шевченківської премії, поета, есеїста, перекладача Дмитра Кременя.

Цьогоріч виповнюється сорок років відтоді, як молодого закарпатського філолога відправили навчати української мови у російськомовну школу смт Казанка Миколаївської області. Сьогодні Дмитро Кремінь очолює миколаївську організацію Спілки письменників, є одним із провідних українських письменників нашого часу.

Під час творчого вечора уродженець Іршавщини згадав перші роки у степовій Україні, труднощі й особливості вростання у неї. Пан Дмитро згадує, що побутові невиго?ди й незвичка компенсувалися душевністю степовиків, унікальною історією краю античної Ольвії та скіфів.

Не забув письменник і щасливі роки юності на Срібній землі. Згадав про цікаві моменти і науку Івана Чендея, Петра Скунця та інших.

Переповнений зал Дмитро Кремінь потішив читанням поезії із нової збірки «Сльози сухого фонтану».

Розмова проходила у невимушеній, приязній атмосфері.

Закінчилася зустріч автограф-сесією для студентів словацького відділення УжНУ та всіх шанувальників таланту Дмитра Кременя.

Восени Дмитро Кремінь планує знову приїхати на Закарпаття й виступити, зокрема, перед студентами рідного філологічного факультету.

Іванка Когутич, МедіаЦентр УжНУ

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News