• 11:02
  • середа , 23-січня-2019
02.03.2017    П:2024 К:0
Зимові змагання юних туристів Іршавщини (Фото)
 

Дехто із скептиків, прочитавши назву цієї статті, відразу зауважив би: «Зима- не час, щоб змагатися!»  Але педагогічний колектив  Іршавської районної станції юних туристів (директор Іван Терпай) не дозволяє своїм вихованцям засиджуватися вдома і сумувати. Окрім різноманітних зимових розваг та краєзнавчих екскурсій, які проводилися взимку, усі бажаючі юні туристи мали змогу прийняти участь у районних змаганнях з пішохідного туризму в закритих приміщеннях. Протягом січня – лютого 2017 року зал в адмінбудинку Іршавської райСЮТур  був повністю облаштований для проведення даного заходу, а головні судді – Андрій Рябець та Василь Васильцюн з нетерпінням чекали всіх учасників.


В цьому навчальному році дані туристичні змагання відрізнялися від усіх, раніше проведених і були присвячені  героям нашого часу – воїнам-інтернаціоналістам та учасникам АТО. Участь у змаганнях в залі прийняло 214 юних туристів з різних куточків Іршавщини. Всі учасники були розділені на дві вікові групи: молодшу (до 8 класу) і старшу (9-11 кл.). Відповідно, для  кожної вікової категорії були продумані етапи проходження смуги перешкод. Отже, учасники молодшої вікової групи повинні були подолати такі етапи: підйом, «колода», Горизонтальний маятник, навісна переправа, переправа способом «Паралельні мотузки», рух по жердинах і траверс. Для старшої вікової групи окрім перелічених етапів додано ще підйом за допомогою драбини та крутопохила переправа (спуск).


Змагання в закритих приміщеннях проводилися як в командному, так і в особистому заліку. Це додавало ще більшого азарту для всіх учасників. Кожен із них намагався показати якнайкращий результат, продемонструвати свої вміння долати «природні перешкоди» та свій фізичний розвиток. Стимулом для кращого виступу в особистому заліку – була грамота від директора Іршавської райСЮТур. Підсумки цих змагань будуть внесені до «Кубка Іршавщини – 2017» (першості по туризму Іршавської райСЮТур), як і всі попередні. Переможці даних змагань будуть незабаром залучені до участі в обласних змаганнях з техніки пішохідного туризму, що проходитимуть в м.Ужгород.


Для участі у цих змаганнях у молодшій віковій групі прийняло участь 146 юних туристів (34 команди), з них 73 юнаки та 73 дівчини. У старшій віковій групі змагалися 68 вихованців (16 команд), з них – 32 дівчини і 36 юнаків.


Серед дівчат молодшої вікової групи найкращі результати показала Діана Цогла - вихованка гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Білківській ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 /керівник гуртка: Поп М.М./ . З невеликим відривом на другому місці опинилась Антоніна Козар, яка займається в гуртку «Велосипедний туризм» при Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст../керівник гуртка: Осійська Л.Р./. Третьою у підсумку змагань була Білунка Владислава, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство», що діє при Чорнопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст../керівник гуртка: Шкіря Е.В./.


Серед юнаків молодшої вікової найкраще виступили Олександр Марковці та Владислав Староста з Ільниці, вихованці гуртка «Велосипедний туризм» /керівник гуртка: Осійська Л.Р./. Третім був Михайло Симканич, вихованець гуртка «Пішохідний туризм», який діє при Білківській ЗОШ І-ІІІ ст..№1/керівник гуртка: Поп М.М./.


Підвівши підсумки змагань у молодшій віковій групі, визначили і переможців у командному заліку. Отож, перше місце посіла команда «Велосипедний туризм» при Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Іван Клюса, Владислав Староста, Олександр Марковці та Антоніна Козар /керівник гуртка: Осійська Л.Р./ . На другому місці команда «Пішохідний туризм», що діє при Білківській ЗОШ І-ІІІ ст..№1 у складі: Михайло Симканич, Олександр Поп, Юрій Глиба та Діана Цогла /керівник гуртка: Поп М.М./ . Третє місце посіла команда гуртка «Географічне краєзнавство», що діє при Сухівській ЗОШ І-ІІ ст. у складі: Дарина Кузан, Віктор Білей, Ірина Кузан та Максим Білей /керівник: Марканич І.І./. 


Не менш напруженою була боротьба за першість серед учасників старшої вікової групи.  Серед дівчат перше місце посіла Олександра Осійська, яка займається в гуртку «Спортивний туризм», що діє при Іршавській ЗОШ І-ІІІ ст..№1 /керівник гуртка: Осійський О.Д./. На другому місці – Юлія Ференці, вихованка гуртка «Спортивний туризм», що діє при Сухівській ЗОШ І-ІІ ст.. /керівник: Марканич І.І./. Третє місце посіла Каріна Мойсей, вихованка гуртка «Спортивний туризм», що діє при Іршавській ЗОШ №2/керівник гуртка: Васильцюн В.В./.


Серед юнаків старшої вікової групи найкращі результати показали Едуард Сушанин з Ільниці та Мар’ян Осійський з Іршави – вихованці гуртка «Спортивний туризм» Іршавської райСЮТур /керівник гуртка: Осійський О.Д./. Третє місце посів Олег Боднар, вихованець гуртка «Спортивний туризм», що діє при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст../керівник гуртка:Боднар О.Д./.


В загальнокомандному підсумку серед учасників старшої вікової групи перше місце посіла команда «Спортивний туризм» Іршавської райСЮТур до складу якої входили: Олександра Осійська, Едуард Сушанин, Мар’ян Осійський та Вікторія Кампо / керівник гуртка: Осійський О.Д./. Грамоти за друге загальнокомандне місце отримала команда гуртка «Спортивний туризм», що діє при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Іван Грачевський та Ясміна Костецька./керівник гуртка:Боднар О.Д./. І третю сходинку посіла теж команда гуртка «Спортивний туризм», який діє при Сухівській ЗОШ І-ІІ ст. у складі:  Максим Білей, Юрій Кремінь, Віктор Білей та Юлія Ференці  /керівник: Марканич І.І./.


Районні змагання з техніки пішохідного туризму в закритих приміщеннях проходили не тільки у спортивному дусі, а мали й краєзнавчу сторінку. Кожна команда, яка приймала участь у змаганнях, мала змогу здійснити краєзнавчу екскурсію центральною частиною міста Іршава, відвідати історико-краєзнавчий музей, що діє в адмінбудинку РБДТ і т.д.


Ось і закінчився черговий районний масовий захід, який організував і провів педколектив Іршавської райСЮТур. Всі бажаючі юні туристи змогли прийняти участь у ньому, спробувати свої сили.. Наступний спортивний захід – районні змагання з орієнтування – відбудуться вже незабаром, в другій половині березня, тож запрошуємо всіх бажаючих до участі в них. 


І на завершення, хотілося б сказати, що навчання, тренування  і виховання дітей – процес безперервний, він не припиняється і не залежить від політичної ситуації, чи інших питань. Наше завдання, як педагогів  та тренерів – дбати про здоров’я та фізичну підготовку підростаючого покоління, виховати емоційностійкого і фізично витривалого патріота, гідного в майбутньому стати на захист Батьківщини. Тож  змагання – один із шляхів досягнення цієї мети!
Леся Осійська,

Методист Іршавської райСЮТур

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за згодою редакції "Irshava News" та наявності активного гіперпосилання на джерело. Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Підписка Контакти
RSS irshava.news@gmail.com
Facebook +38 096 730 15 29
ВКонтакте
Партнери
© 2014 Irshava News